Jak możemy odzyskać swoje pieniądze?

Życia robi nam rozmaite psikusy. Może się tak przydarzyć, że możemy ulec wypadkowi np. samochodowemu. Co wówczas uczynić? Kiedy w trakcie takiej kraksy zaznaliśmy jakiś uszczerbków na zdrowiu, wtedy możemy ubiegać się o odszkodowanie od sprawcy wypadku albo od ubezpieczyciela.


oszczędzanie
Napisał: Tax Credits
Na podstawie: http://www.flickr.com
Aczkolwiek, aby uzyskać takie zadośćuczynienie należy zgromadzić należyte dokumenty i informacje. Zwłaszcza należy uzgodnić okoliczności zdarzenia. Okoliczności te to między innymi, kto był sprawcą, kto zajmuje się sprawą czy nr polisy OC. Również niezwykle przydatne jest ustalenie przebiegu zdarzenia a także, kto był świadkiem. Powinno się zapisać imię i nazwisko świadka oraz wziąć od niego numer kontaktowy. W obecnych czasach właściwie już prawie każdy ma w telefonie komórkowym aparat, więc warto porobić zdjęcia z miejsca zderzenia. Ważne jest, ażeby zdjęcie obejmowało widok na zostawione przez samochody ślady. Naturalnie koniecznie należy zawołać policję oraz pogotowie.


Zebraną dokumentację trzeba oddać do zakładu ubezpieczeń, w którym sprawca zderzenia miał wykupioną polisę odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczyciel musi rozważyć nasze żądania i zająć stanowisko w sprawie wypłaty w terminie 30 dni od dnia dostania powiadomienia o szkodzie.

Naprawdę pasjonuje Cię rozpatrywana tematyka? Skoro tak, to dodatkowo zobacz treść na witrynie, którą odnajdziesz w podobnym serwisie!

Wartość zadośćuczynienia powypadkowego oznacza sąd bądź zakład ubezpieczeń. Na wysokość tego rodzaju ubezpieczenia mają wpływ różne czynniki. Zaliczamy do nich m.in. przewlekłość choroby czy rodzaj kalectwa. Niemniej jednak często przytrafia się tak, że wielu ubezpieczycieli nie chce wypłacać należnych odszkodowań i czynią sporo starań, ażeby uzyskanie takiego odszkodowania skomplikować i odsunąć w czasie.


W większości przypadków osoba stratna nie ma należytej wiedzy, czasu ani zdrowia, by móc efektywnie dochodzić swych praw. Należy wówczas skorzystać z pomocy firmy, która prezentuje poszkodowanego przed ubezpieczycielem w sprawie o odszkodowanie. Zasadniczym celem takiej firmy jest windykacja należności - ciekawy artykuł. Na ogół dziewięćdziesiąt procent spraw prowadzonych przez tego rodzaju firmy kończy się ugodą z ubezpieczycielem  i wypłatą solidnego zadośćuczynienia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-17 14:30:33