Co da nam polisa ubezpieczeniowa domu? Od jakich ewentualności ono chroni?

Polisa na życie albo też ubezpieczenie auta to już jakby standard. Sporo ludzi wykupuje tego typu polisy i traktuje je niemal jak coś oczywistego. Co jednak z ubezpieczeniem domu czy mieszkania? Jak wiele osób je posiada oraz czy jest sens wykupić takie zabezpieczenie?

W Polsce ilość osób mających ubezpieczenie na wypadek pożaru, zalania lub innych zdarzeń losowych posiada niemal połowa obywateli. To sporo, natomiast przyczyną tego stanu rzeczy może być to, że banki udzielające kredytów na mieszkania wymagają by opłacić tego typu polisy. Jest to jakby zabezpieczenie branej na kredyt nieruchomości. Trzeba wiedzieć natomiast, że mieszkania w bloku podlegają ubezpieczeniu ze strony spółdzielni natomiast jest to bardziej ubezpieczenie całości budynku, natomiast możliwe szkody tylko w naszym mieszkaniu lub też kradzież naszych sprzętów już pod tego typu polisę nie podchodzi - ubezpieczenie mieszkania. Należy wtedy samemu posiadać dodatkowe zabezpieczenie. Ubezpieczenie mieszkania Gdynia jak też wiele innych miejscowości oferuje w bardzo wielu wariantach.

Należy przemyśleć na jakim zabezpieczeniu najbardziej nam zależy oraz zastanowić się, jakiego rodzaju sytuacje mogą nam zagrażać. Standardowe ubezpieczenia mienia mogą chronić przykładowo od piorunów, huraganu, pożaru, wybuchów, zalania, gradu, lawin, zapadnięcia podłoża, upadku drzewa, uderzenia przez pojazd oraz wielu innych. Dlatego warto przemyśleć jakie możliwe zagrożenia mogą spotkać nasze lokum i na ten wariant się zdecydować
.


Ubezpieczenie- koło ratunkowe
Trzeba też być świadomym, że czasami do wyboru są polisy, jakie mówią o tym kiedy obowiązują, a czasem też jest odwrotnie, a mianowicie w umowie opisane są przypadki, w których taka polisa nie obowiązuje. Dlatego trzeba dokładnie przeczytać OWU, czyli ogólne warunki ubezpieczenia ażeby wiedzieć czego dotyczy ten dokument. PZU Gdynia jak i dużo innych oddziałów takiej firmy na pewno udzieli nam także szczegółowych informacji zanim podpiszemy umowę.

Trzeba mieć na uwadze to, iż taką nieruchomość możemy ubezpieczyć na dwa sposoby. Od wartości rzeczywistej lub też od tej odtworzeniowej. Sprawa wygląda tak, że jeśli nasz stary dom nie został wysoko wyceniony, to pieniądze jakie otrzymamy będą tak niskie jak wartość domu. Natomiast kiedy dopłacimy większą kwotę do ubezpieczenia, to mamy większe bezpieczeństwo. Z racji tego, że odszkodowanie będzie wypłacone w kwocie, jaką musielibyśmy wydać na postawienie nowego domu. To jest spora różnica.

Nie czekaj - jeżeli zaintrygowały Cię ciekawe treści, to zajrzyj w poniższy link i czytaj również kolejne opis.

Dlatego należy dobrze przemyśleć wszystkie możliwości.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-21 15:16:26
Tagi: dokument, pożar, odszkodowanie