Parę komentarzy na temat papierów wartościowych i form oszczędzania oferowanych współcześnie na polskim rynku finansowym

Do oszczędzania przekonują nas nie tylko reklamy w telewizji. Eksperci na szpaltach gazet piszą o zaletach, jakie wypływają z oszczędzania. W końcu lepiej odłożyć trochę banknotów, choćby do skarpety, niż wziąć kredyt, a potem spłacać go z dużym naddatkiem. Placówki bankowe prześcigają się obecnie w propozycjach, dzięki którym przeciętny Kowalski może odłożyć nieco grosza na nową mikrofalówkę albo po prostu na czarną godzinę.
Strategia biznesowa
Napisał: tec_estromberg
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najbardziej popularnym sposobem na oszczędzanie bywają lokaty. Pewnym ich mankamentem pozostaje to, że fundusze muszą odleżeć na koncie przynajmniej parę miesięcy, aby przynieść jakikolwiek zysk. W przypadku małego wkładu zarobione w taki sposób sumy nie będą jednak wygórowane. A i samo oprocentowanie jest śmiesznie małe. Stąd wiele osób decyduje się na inne formy pomnażania swojej pensji. Emisja obligacji skarbowych pozostaje jednym z zadań, jakie założyło sobie polskie Ministerstwo Finansów. Taka forma oszczędzania jest bezpieczna dla nabywców, ponieważ ryzyko straty zainwestowanych środków bywa naprawdę niewielkie, a profity są większe niż te uzyskane z lokat.

Obligacje skarbowe można zakupić nie tylko w placówce bankowej, ale również nie wychodząc z domu. Wystarczy notebook z dostępem do internetu lub smartfon. Dla tych bardziej doświadczonych i obeznanych w tematach rynkowych przeznaczona jest oferta obligacji korporacyjnych. W tym przypadku można zarobić więcej, ale pozornie prosty biznes ma swoją cenę, ponieważ takie obligacje bywają gwarantowane nie przez państwo, lecz przez prywatnych biznesmenów, którzy reprezentują daną spółkę. W tej sytuacji emisja obligacji pozostaje i dla nich korzystna, lecz nabywający je klient musi liczyć się tak z dużym zyskiem, jak i również dużą stratą.Konferencja
Napisał: U.S. Department of Agriculture
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jak udowodniliśmy sposobów na pomnożenie własnego kapitału jest co najmniej trzy. Z pewnością najwięcej kontrowersji budzi oferta obligacji korporacyjnych. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być fakt, że jeszcze niewiele osób poznało pożytki i minusy wynikające z kupna wspomnianych obligacji.

Zainspirował Cię tekst?! Napisaliśmy wyjątkowo dla ciebie ważne informacje, więc zobacz szczegółowy tekst w tym temacie.

Chociaż sam temat staje się coraz bardziej głośny, to jego droga do sławy jest jeszcze daleka. O papierach wartościowych można napisać tak pracę licencjacką, jak i doktorską, czyli jednym słowem tematyka pozostaje tak obszerna, że niepodobna ją wyczerpać. Chociaż sam rejestr jest długi, to z pewnością każda pozycja bywa doskonale znana każdemu ekonomiście i na przypomnieniu o czekach czy bonach skarbowych sprawa w tym przypadku się nie finalizuje.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-23 15:55:25
Tagi: fundusze, zyski, lokaty