Kilka głównych zalet outsourcingu tymczasowych pracowników, w jakich sytuacjach takie rozwiązanie się sprawdza.

Marzeniem większości pracujących jest umowa na czas nieokreślony z pełnymi składkami, rzecz jasna w należytej wysokości. Jednak nadal jest wielu ludzi, którzy, które z jakiś powodów nie mają takiej umowy. Często będzie to wynikać ze specyfiki lokalnego rynku pracy, gdzie po prostu nie będzie możliwości na to, żeby zdobyć stałe zatrudnienie.

rozmowa kwalifikacyjna
Jest też sporo osób, który sobie cenią niezależność i swobodę, i po prostu nie chcą takich umów.

Niebywale ciekawią nas Wasze oceny. Czy masz wątpliwości? Jeśli tak, to namawiamy do kontaktu. Z przyjemnością odniesiemy się do najmniejszej wzmianki.

Wolą one pracować na własnych warunkach, wykonując zlecenia czy różnego rodzaju projekty, bez obowiązku rannego zbierania się do pracy. Rzecz jasna model tego typu może się wiązać z tym, że przez pewien okres roku można nie mieć żadnych zleceń, a potem będzie trzeba pracować dużo więcej niż zwykły etat.

Taka sytuacja ma na przykład miejsce w budowlance. Od wiosny do jesieni pracownicy z tej branży raczej na brak pracy nie muszą narzekać. Jednak zima jest taką porą roku, że z ilością zajęć różnie bywa, dlatego też często pojawiają się sytuacje, że przez ten czas większa liczba pracowników będzie miała przymusowy odpoczynek.Aktualnie coraz bardziej popularny pośród naszych firm jest outsourcing kadr (sprawdź tutaj). Tu również przede wszystkim wykorzystuje się go w firmach, w których jest sezonowość. Na przykład branża handlowa i spedytorska zaczyna potrzebować większą liczbę pracowników w grudniu. Taki okres może trwać kilka tygodni, i wówczas sporo firm powiększa załogę nawet o połowę, jednak nie zatrudniając tych ludzi na stałe.

mężczyzna przy komputerze, praca
Napisał: AlphaLab Startup Accelerator
Na podstawie: http://www.flickr.com
W takiej sytuacji całościową obsługą pracowników, ich poszukiwaniem, podpisywaniem umów i wypłatami będzie się zajmować zatrudniona w tym celu agencja pracy szczecin, a firma wynajmująca kadrę będzie się z kolei rozliczać z tą agencją. Dla firm które na przykład potrzebują większą liczbę pracowników w jakiś okresach czasu jest to rozwiązanie idealne . Nie trzeba się w takim przypadku martwić ani o szukanie tych ludzi, ani o ich zatrudnianie, wystarczy złożyć zapotrzebowanie w agencji, a całością spraw związanych ze znalezieniem odpowiednich ludzi będzie się już zajmować jej pracownicy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-06-27 16:27:38
Tagi: praca, firma, pracownicy