Jakie będą plusy i minusy najczęściej branych przez konsumentów kredytów oraz pożyczek

Różnego rodzaju pożyczki i kredyty są bardzo powszechnym sposobem na zakup czy to większych zakupów typu samochód albo dom, czy wydatków bieżących. Banki i instytucje finansowe oferują szeroki ich wybór, dzięki czemu chętne osoby mogą sobie wybrać odpowiedni do potrzeb i oczekiwań. Największym zainteresowaniem cieszą się obecnie kredyty gotówkowe i salda debetowe, to ich aktualnie udziela się najwięcej.
Można je stosunkowo łatwo dostać, przy niedużych sumach czasami wystarczy jedynie oświadczenie o uzyskiwanym dochodzie, bez obowiązku dostarczania jakichkolwiek dokumentów o zarobkach. Z reguły udzielane są na okres paru miesięcy do paru lat, w niektórych bankach może to być nawet dziesięć. Jednak mają też pewne wady, a jedną z nich są koszty udzielenia i odsetki. W związku z tym że banki które ich udzielają nie będą miały żadnego zabezpieczenia, to i ryzyko jakie się z nimi wiąże jest trochę większe.

Lecz z powodu szybkości dostania i proste formalności przy niewielkich kwotach są one najczęściej wybierane przez klientów. Jeżeli ktoś będzie potrzebował większych środków, dłuższego czasu spłacania czy korzystniejszych warunków, to pomyśleć może o wzięciu kredytu albo pożyczki pod zastaw nieruchomości. Jak się okazuje różnice w odsetkach oraz prowizji są dość spore, lecz trzeba się będzie liczyć z dużo większą liczbą najróżniejszych spraw formalnych do dopełnienia.Przez to że zabezpieczenie stanowić będzie hipoteka na mieszkania albo domu, to trzeba będzie przygotować dokumenty dotyczące lokalu, zrobić wycenę jego wartości i później wykonać niezbędne wpisy do hipoteki. Wszystko to na pewno chwilę potrwa, trzeba się również będzie liczyć z jakimiś kosztami, jakie będzie trzeba ponieść podczas operacjach, z reguły tysiąc złotych raczej powinno na to starczyć.

Jeśli jednak pożyczka będzie większa kwota, to przeważnie się okazuje, że nawet po dołożeniu tych wszystkich dodatkowych wydatków kredyt pod zastaw mieszkania może znacznie mniej kosztować, niż pożyczka gotówkowa lub debet na taką samą kwotę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-04 13:20:19
Tagi: banki, formalności, odsetki, koszty, kredyty gotówkowe, instytucje finansowe, salda debetowe