Gdy przychodzi pora na odzyskanie długów – na czym polega windykacja długów i jak wygląda?

Otrzymanie pożyczki w aktualnych czasach jest szczególnie łatwe – bardzo często nie potrzebuje nawet okazania dowodu tożsamości czy poręczenia. Z tego właśnie powodu coraz większa liczba osób decyduje się na skorzystanie z tej opcji w czasie nabywania nowych sprzętów, pojazdów i nie tylko. Niestety kłopot zaczyna się wtedy, gdy zabraknie nam środków na zapłacenie długu. Na czym polega proces windykacji długów?
Windykacja stanowi podstawowy etap procesu odzyskiwania należności przez kredytodawcę i jest to sposób nieinwazyjny dla dłużnika (kontynuuj czytanie). Praca windykatora polega bowiem na negocjacjach i rozmowach z dłużnikiem, w celu wypracowania kompromisu pomiędzy nim a kredytodawcą. Można wręcz twierdzić, że firmy windykacyjne są w pewnym sensie mediatorami, którzy mają za cel rozpisać wraz z zadłużonym taki plan spłacenia należności, aby był on dla niego możliwy do zrealizowania. Równocześnie muszą one jednakże brać pod uwagę interesy wierzyciela, gdyż to on ich zatrudnia.

Zainteresował Cię ten materiał? To świetnie, gdyż oryginalny wpis (https://rebrand.com.pl/packaging/) ma zbliżone dane do prezentowanych.

Windykacja nie może być jednak utożsamiana z innym sposobem odzyskiwania długów, a mianowicie z egzekucją komorniczą. Pojęcia te dotyczą bowiem całkiem odmiennych działań, a zadanie komornika zasadza się na wykonywaniu całkiem innych czynności. Firmy windykacyjne nie mają np. prawa przejąć majątek dłużnika.
firma - przekrój
Napisał: Ministerio de Relaciones Exteriores
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dłużnicy zazwyczaj doceniają pracę windykatora – niewątpliwie istnieje długa lista dłużników, którzy dzięki jego staraniom uniknęli sprzedania majątku przez komornika. Właśnie dlatego opłaca się rozpocząć z nim negocjacje i pozwolić, żeby pomógł nam w ustaleniu rozsądnego planu spłaty długu.

Przedstawiany pełen tekst posiada dane, które omawiają ten temat, więc jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej - zapraszamy do nas!

Brak kooperacji ze strony dłużnika może bowiem spowodować poważne skutki. Każdego dnia na wokandę trafia lista dłużników, którzy odmówili współpracy z windykatorem i wobec których zakładane są sprawy nawołujące do spłaty należności. Z tej perspektywy działalność windykatora okazuje się być pożądana

Należy jednakże mieć na uwadze, że windykator nie jest przedstawicielem prawa i nie dysponuje takimi możliwościami jak komornik. Gdy przekracza on swoje działania, mamy prawo poprosić o zmianę mediatora lub zameldować naruszenie przepisów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-14 14:29:13
Tagi: pracy, korzyści, problem, strony, dłużnik