Garść metod na coroczne rozliczenie się z fiskusem sprawnie oraz bez nerwów

Każdego roku wypełniamy konieczność rozliczenia się z fiskusem, czy jako przedsiębiorstwo czy osoba fizyczna. Czas na to przeznaczony, to okres od stycznia do końca kwietnia. Zdarza się, że mamy dylemat, jak najlepiej się rozliczyć. Niektóre osoby robią to na ostatnią chwilę, dostarczając sobie dużo stresu. Szczęśliwie mamy kilka sposobów, z których możemy skorzystać, aby rozliczyć się sprawnie i na spokojnie.


Podstawowa metoda, to odwiedzenie swojego Urzędu Skarbowego. W Urzędzie, dzięki pomocy pracownika Urzędu lub samemu możemy wziąć odpowiedni druk PIT 2017. Jeśli mamy ze sobą wszelkie potrzebne dokumenty, mamy możliwość wypełnić go na miejscu i natychmiast go oddać. Możemy także wypełnić go w domu i zanieść przy okazji lub wysłać pocztą. Od kilku lat, Urzędy Skarbowe urządzają otwarty dzień, który odbywa się we wskazaną przez urzędników sobotę.

Masz ochotę uzupełnić własną wiedzę z tego działu? Służymy pomocą. Musisz wejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej wiadomości.

Wyznaczonego dnia, możemy przyjść z wypełnionym PIT’em i sprawdzić go, lub uzupełnić PIT 2017 razem z urzędnikiem.


Dobrym sposobem, jest rozliczenie PIT 2017 elektronicznie. Istnieje także inny sposób, wystarczy zajrzeć . Dzięki wielu portalom i programom do wypełniania PITów. Możesz bezproblemowo wybrać odpowiedni druk i sprawnie go uzupełnić, wykorzystując niezliczone sugestie. Spełniając konkretne wytyczne, możemy taki formularz natychmiast przesłać internetowo do właściwego Urzędu Skarbowego. Jeśli nie mamy zaufania do Internetu, zawsze możemy go wydrukować i dostarczyć samodzielnie.


Jeśli zaś, boimy się uzupełnić PIT 2017 samodzielnie albo brak nam czasu, aby to zrobić, najlepiej skorzystać z usług księgowej. Można zastosować inne rozwiązanie dostępne tutaj- . Naturalnie związane jest to z zapłatą za usługę, ale mamy wtedy pewność, iż nasz PIT 2017 jest wypełniony prawidłowo i rzetelnie. Księgowa zadba również o wysłanie formularza do Urzędu.


Rozliczanie podatku
Napisał: Lucas Hayas
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mając firmę, rozliczenie pit 2017 najkorzystniej zlecić do wykwalifikowanego biura rachunkowego (jeśli nie mamy zatrudnionej księgowej, która się tym zajmie).Oczywiście, jako firma, dobrze jest mieć umowę z takim biurem, jeśli nie zajmujemy się samodzielnie swoimi rachunkami.


Metod do uregulowania podatku jest sporo, więc nie zwlekajmy do ostatniej chwili, by niepotrzebnie się nie denerwować i stresować. Szczególnym usprawnieniem jest możliwość elektronicznego uregulowania podatku, co pozwala nam zaoszczędzić znaczną ilość czasu, który można poświęcić na przed majówkowy relaks.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-19 13:17:10
Tagi: Internet, IT, pisma