Miałeś dochody w poprzednim roku? Nie zapomnij zadeklarować PITa

Każda jednostka która zamieszkuje obszar Polski, również jeżeli nie jest żadnym obywatelem, a posiadała przychody w poprzednim roku, powinna rozliczyć podatek za rok 2016. Jeżeli ktokolwiek zaniedba tego obowiązku, może liczyć się z konkretnymi sankcjami finansowymi oraz prawnymi, dlatego najlepiej wykonać tę rzecz jak najszybciej. Współcześnie mamy do dyspozycji liczne opcje rozliczania dochodu, zarówno te klasyczne, jak i elektroniczne a także wirtualne. Która z nich będzie najwłaściwsza dla nas?
Jeżeli posiadasz chociażby najdrobniejszą orientację w świecie cyfrowym, najsłuszniejszym pomysłem w tym przypadku będzie zaopatrzenie się w odpowiedni program PIT. Tego rodzaju aplikacje dostępne są bezpłatnie po wpisaniu konkretnej frazy do naszej wyszukiwarki, wystarczy je ściągnąć i zainstalować-program pit. Następujący później proces wypełniania deklaracji podatkowej jest niezwykle prosty, bowiem program PIT jest intuicyjny. Trzeba podążać za poleceniami krok za krokiem. Na koniec należy wydrukować skończony PIT i wysłać do naszego urzędu pocztą. Jeżeli jednak pragniemy, możemy złożyć PIT 2016 drogą wirtualną.idź tutaj oznakowanie magazynów oznakowanie magazynówNależy w tym celu zainstalować specjalny program i wypełnić deklaracje jak w przypadku zwykłego programu. Po czym, korzystając z podpisu elektronicznego, można wysłać PIT bez konieczności drukowania potwierdzenia.


Analiza podatkowa
Napisał: Dave Dugdale
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co jednak zrobić jeśli jesteśmy jednostką nieobeznaną z elektroniką, która nie ma pojęcia jak pobrać program PIT? Nic w tym złego, możemy złożyć deklaracje w taki sam sposób, w jaki dokonywano tego przez lata. Trzeba udać się do naszego urzędu skarbowego po odpowiedni druczek, który otrzymamy za darmo.

Inne, też niezwykle interesujące szczegółowe opracowanie opisywanego tematu znajdziesz w tym miejscu. Przeczytaj koniecznie a z pewnością nie będziesz żałować!

Następnie trzeba go dobrze wypełnić. Jeżeli nie wiemy jak to się robi, możemy zapytać urzędnika o pomoc, ma on obowiązek jej nam udzielić. Jednak im bliżej terminu składania zeznania PIT 2016, tym dłuższe kolejki w placówkach, dlatego możemy mieć problem ze znalezieniem pomocy. Całe szczęście w czasie rozliczeniowym, bardzo wiele banków oraz urzędów pocztowych oferuje bezpłatne wypełnianie deklaracji przez odpowiednio wyszkolone osoby.


Jeśli musisz rozliczyć swój podatek PIT 2016, możesz zrobić to, nie ruszając się z mieszkania, drogą internetową. Jeżeli nie masz podpisu elektronicznego, powinieneś wydrukować kopię i wysłać drogą tradycyjną. Więcej porad przeczytasz pod tym linkiem pit 2016. Jeżeli jednak nie potrafisz posługiwać się komputerem, możesz w swym oddziale skarbowym otrzymać odpowiedni druk oraz pomoc w jego rozwiązaniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-20 11:06:09
Tagi: bank, pomysł, sposób, metody