Przyszła pora na złożenie PIT-u? Dowiedz się, o czym nie zapomnieć

Rozliczanie podatku to zadanie każdej osoby, która płaci podatki. Trzeba wykonywać to w każdym roku kalendarzowym, a termin, w którym mamy to zrobić, mija 30 kwietnia oraz jest to rozliczenie za rok miniony. Czasami przypominamy sobie o tym o wiele za późno i z pośpiechu można zapomnieć o istotnych sprawach, więc warto wiedzieć, o czym nie zapomnieć, gdy właśnie mamy w planie złożyć PIT 2016.


jak obliczyć podatek
Napisał: eFile989
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nade wszystko trzeba pamiętać o podaniu identyfikatora podatkowego, którym jest nie jedynie NIP, lecz także numer PESEL. PESEL wpisują jednakże wyłącznie osoby, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej, nie są podatnikami VAT oraz nie opłacają składek ZUS. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ wszyscy inni są zobowiązani podać numer NIP. Co z osobami, które w poprzednim roku zawiesiły własną działalność gospodarczą? Wtedy również trzeba podać NIP, pomimo iż firma może już nie funkcjonować. W zeznaniu trzeba także koniecznie podać adres zamieszkania naturalnie odnosząc się do właściwego roku podatkowego. Kolejną znaczącą informacją, jaką należy umieścić, jest podanie informacji, jakim sposobem chcemy dostać zwrot nadpłaty.

Mamy do wyboru trzy możliwości – wypłata w kasie, przekaz pocztą albo przelew na rachunek bankowy, jakiego numer zapiszemy w odpowiednim polu wypełnianych dokumentów. Trzeba też pamiętać, iż jeśli czas na złożenie zeznania podatkowego nieco za mocno nam się skurczył, musimy zrobić wszystko, by jednak się wyrobić (rozliczenie pit 2016 online). W przeciwnym razie może czekać nas kara pieniężna, która rzeczywiście naruszy nasz budżet, gdyż to suma rzędu nawet paru tysięcy złotych. Nie pozwólmy więc na to, by doprowadzić do takiej sytuacji, kiedy będziemy nią obciążeni.

Jeśli oferta firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment (https://www.bscav.eu/streaming-online/), który Ci sugeruje. Z pewnością jest tym, czego już długo szukasz.

To na pewno nic miłego, szczególnie, iż niebawem wakacje i gotówkę korzystniej jest spożytkować innym sposobem.


kobieta rozliczająca pit
Aby uprościć sobie zadanie oraz nieco usprawnić cały proces, nade wszystko omijając kolejki, które bez wątpienia czekają nas w Urzędach Skarbowych, można pobrać darmowy program (zobacz program do rozliczenia podatku 2020) PIT 2016. Pozwala on nie tylko wypełnić potrzebne dokumenty nie opuszczając swojego domu, lecz także przesłać je do odpowiedniej placówki. To zdecydowane uproszczenie, z jakiego niezaprzeczalnie warto jest skorzystać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-07-28 14:21:06
Tagi: dokumenty, podatek, budżet, PESEL