Czy każdy z nas może próbować grać na giełdzie? Jak najbardziej, powinniśmy jednakże poznać konkretne podstawy

Każdy z nas, jak posiada jakieś oszczędności na koncie może spróbować się na giełdzie. Jak jednakże zrobić pierwsze kroki i posiadać pewne szanse na końcowy sukces? O jakich sprawach powinniśmy pamiętać?
Na początek powinniśmy wybrać biuro maklerskie i założyć rachunek inwestycyjny. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokonywać zakupu oraz sprzedaży akcji, przykładowo akcje pge. Możemy tego dokonywa w oddziale wybranego biura, lecz również online. Ta druga możliwość, choć z pewnością bardziej komfortowa, zajmuje jednakowoż więcej czasu. Należy bowiem oczekiwać na odesłanie kompletu dokumentów i uwierzytelnienie umowy. Żeby otworzyć rachunek klient potrzebuje jedynie numeru dowodu osobistego oraz numeru NIP.finanse
Napisał: Kat R
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przed zdecydowaniem o korzystaniu z usług konkretnego biura maklerskiego, powinniśmy dość uważnie sprawdzić ofertę brokerów, którzy działają na rynku. Ważna jest nie tylko kwestia wielkości opłat za prowadzenie rachunku oraz prowizji za zleconą transakcję, ale jednocześnie zapewnienie klientom narzędzia, analizy i rekomendacje. W dalszej kolejności powinniśmy poszukać giełdowego pewniaka - czytaj . Wybierając akcje spółek, w jakie chcemy inwestować najlepiej przyjrzeć się lepiej tajnikom analizy technicznej i fundamentalnej.

Nie wahaj się i zobacz umieszczone tu uwagi na nasz temat (https://trenerzy.pl/szkolenia-menedzerskie/). To zapewne będą godne Twojej uwagi dane - zwyczajnie kliknij ten link.

Jedna, oraz druga technika ma jeden cel, żeby przewiedzieć przyszłe ceny akcji oraz określić najbardziej odpowiedni moment kupna albo sprzedaży papierów. Mają one jednocześnie różne stosowanie zależnie od zaakceptowanej strategii inwestycyjnej. Techniczna analiza, jaka bazuje na danych historycznych zmian cen akcji spółki, najlepsza jest dla graczy stawiających na inwestycje w niedługim horyzoncie czasowym. Analiza fundamentalna, która prognozuje ceny akcji opierając się o wskaźniki makroekonomiczne, pozwala przewidzieć zachowanie akcji w dłuższym terminie.


Jak już znajdziemy atrakcyjną spółkę, np. akcje energa powinniśmy złożyć zlecenie zakupu w biurze maklerskim.

Jeśli ten temat Cię zainteresował, to na pewno zainteresuje Cię też nowa treść na omawiane zagadnienie, gdyż też posiada atrakcyjne informacje.

Można tego dokonać przez internet, telefonicznie i osobiście w oddziale biura - sprawdź informacje . Składając zlecenie kupna akcji, musimy określić nazwę spółki oraz liczbę akcji, które chcemy zakupić, termin realizacji zlecenia i cenę, po której mamy w planach dokonać transakcji.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-03 15:00:09
Tagi: inwestycja, transakcja, kupno akcji