Bardzo proste przekazanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego

Przy okazji rozliczania się z fiskusem, należałoby pomyśleć o przekazaniu części podatku. To nieduża kwota, a może wspomóc wielu potrzebujących.
Odliczyć od podatku możemy jeden procent wyłącznie na rzecz takich zrzeszeń, której przyznano status OPP i jaka widnieje w bieżącym spisie ministra pracy. Warto przypomnieć, że w grę wchodzą tylko takie podmioty, jakie prowadzą działalność społecznie przydatną, nie zajmują się natomiast działalnością zarobkową. Dobór tych organizacji jest wielki. W zależności od tego, z kim sympatyzujemy, wspomóc zdołamy organizacje działające na rzecz dzieci, osób chorych, zwierząt, promocji przeróżnych idei, lub aktywności.


Zrzeszenia takie powinny dokonywać wiele dodatkowych wymagań. Muszą ogłaszać i przekazywać administracji rządowej roczne protokoły rzeczowe i pieniężne, co zapewnia gwarancję, że są godziwe, a ich aktywność klarowna. Przed realizacją darowizny warto sprawdzić w rejestrze, czy wybrana organizacja w nim figuruje.


jeden procent
Napisał: swimboy1
Darowanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego jest bardzo proste. Nie wiąże się także podatnika z żadnymi wydatkami. Stosowna suma i tak nie pozostanie w jego kieszeni, zasili albo budżet państwa, albo wskazaną organizację. Niczego również samemu nie ma konieczności wpłacać.komentarz z witryny eena.plSprawdź tutaj: blog.


jeden procent
Napisał: Ctd 2005
Ażeby przekazać jeden procent wybranej organizacji należy zapełnić należyte kolumny w rocznym zeznaniu skarbowym. Wpisać w nie należy nazwę wybranej organizacji, jej numer KRS, również sumę, jaką chce się oddać. Kwota, jaką jest możliwość darować, nie może przewyższać jednego procenta podatku należnego, wypływającego z zeznania skarbowego. Aplikacje do wypełniania PIT-ów liczą ją automatycznie. Pozostałość zorganizuje urząd skarbowy. Czytaj więcej: odnośnik.


Sporo ludzi zostawia wypełnienie tego przymusu na ostatni dzień kwietnia.


W pośpiechu nie można jednak zapomnieć o darowaniu 1% własnego podatku wyłonionej organizacji pożytku publicznego. Na każdą taką złotówkę liczą organizacje pożytku publicznego. Dla wielu z nich to być, albo nie być. Dla instytucji i stowarzyszeń, które posiadają status organizacji pożytku publicznego wsparcie ma bardzo duże znaczenie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-08-09 09:52:21
Tagi: kwota, prawo, PIT, koszt, towar