Czy aby kredyt hipoteczny to odpowiednie rozwiązanie dla nas?

Posiadanie własnego mieszkania to ambicja wielu młodych (i nie tylko młodych) ludzi. Jeszcze trzydzieści lat temu lokali mieszkaniowych na rynku nie było za wiele i żeby cieszyć się w końcu własnym kątem, zmuszeni byliśmy przez długie lata czekać wytrwale na przydział lub w sprytny sposób obłaskawić urzędników decydujących o tym, kto i na jaki standard lokum może liczyć. A w obecnych czasach?
Fundusz hipoteczny DOM
Napisał: American Advisors Group
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dziś wszystko się zmieniło, również na rynku mieszkaniowym. Obecnie, teoretycznie każdy może nabyć mieszkanie lub dom, skrojony na miarę jego marzeń i oczekiwań. Teoretycznie, dlatego, że do pełni szczęścia we własnym królestwie brakuje “tylko ” określonej kwoty pieniędzy. I na tym etapie zaczynają się schody oznacza tysiące, niekiedy i miliony złotych, a o tak dużych pieniądzach wielu z nas może tylko pomarzyć.

Na szczęście są banki, które chętnie służą pomocą każdemu, kto posiada zdolność kredytową. Z ich wsparcia korzystają zresztą nawet te osoby, które w zasadzie nie narzekają na sytuacje finansową, jednak wolą przeznaczyć ją na inne cele, natomiast na zakup nieruchomości zaciągają kredyt hipoteczny. Kredyty dla seniorów również są powszechna praktyką .

Zdolność kredytobiorcy do spłaty kwoty kredytu w umownych terminach płatności, mimo, że jest konieczne, nie jest gwarancją przyznania kredytu hipotecznego.
Fundusz hipoteczny DOM
Napisał: FutUndBeidl
Na podstawie: http://www.flickr.com
Banki wymagają, obok zdolności kredytowej, również stosownego zabezpieczenia spłaty kredytu. Zabezpieczenie kontraktu przedstawia, jak sama nazwa wskazuje hipoteka. Dzięki temu zabiegowi bank ma pewność, że kredytobiorca nie „ucieknie” z przedmiotem zabezpieczenia. W momencie gdy nie będziemy w stanie spłacić zaciągniętego zobowiązania, bank może nawet sprzedać na licytacji mieszkanie obciążone hipoteką hipoteczne to głównie stosownie niskie oprocentowanie (dzięki zabezpieczeniu dla banku) w związku z czym niższe raty, z powodu udzielenia kredytu na wiele lat. Decyzja o ubieganie się o kredyt powinna być wcześniej dokładnie przemyślana. Najważniejsze to dostosować odpowiednią ofertę dla siebie a także dobrać ją zgodnie z potrzebami i możliwościami finansowymi.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-09-02 12:03:07
Tagi: pieniądze, bank, kredytobiorcy, rata, hipoteka