Czy start up jest tym samym, co konkretne przedsiębiorstwo?

Czy start up to przedsiębiorstwo? Przedsiębiorstwo może okazać się lub nie być start upem.


Taki rodzaj funkcjonowania od firmy różni elementarna myśl. Od przedsiębiorstwa różni ją głównie cel.


ekspert
Napisał: Jocelyn Kinghorn
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przedsiębiorstwo posiada cel bardzo prosty – zarabianie pieniędzy. Natomiast start up to pewnego rodzaju eksperyment biznesowy. To ciągłe poszukiwanie oparte na stałych modyfikacjach. Jego intencją jest znalezienie modelu ekonomicznego, czyli metody na osiągnięcie stabilnego i systematycznego przychodu.
finansowanie start up
Napisał: markus spiske
Na podstawie: http://www.flickr.com


Każdy, kto marzy o swoim biznesie, musi zacząć od starta up. Początkiem powinien być składny i realistyczny model biznesowy. Musi więc zebrać się zespół ludzi. Nie powinno być to w żadnym razie jednak zespół zwyczajnych ludzi. Winni okazać się to ludzie pełni zapału, mieć projekt na swoje oryginalne przedsięwzięcie ekonomiczne. Wszystkim rozpoczynającym musi towarzyszyć wspólna idea - sukces. Przykładami planów rozpoczynających jako start-up okazały się m.in. Google, Facebook albo z bliższego polskiego pola - Nasza Klasa. Każdy wie, jakie efekty dały te projekty.

Kiedy przejdziesz do meritum problematyki, to wiedz, że możesz zdobyć inne dane na opisywany wątek - przeczytaj tutaj (http://www.franklincovey.pl/zarzadzanie-czasem-organizacja-pracy/) wszystko, co jest Ci niezbędne tu.

Jeżeli mamy więc pomysł, pora zacząć kolejne wyzwanie. Odszukanie źródła, które zapewni finansowanie start up, (obszerne opracowanie) nie musi okazać się to skomplikowane. Na rynku znaleźć można wiele organizacji i instytucji ekonomicznych, gotowych poprzeć nasz oryginalny projekt. Główny kłopot w tym by przekonać przyszłych inwestorów, że nasz pomysł może być przyszłościowy.


Jednym z metod na odszukanie właściwych funduszy może okazać się venture capital.


Zaczynający startupowcy posiadają także do dyspozycji finanse unijne. Dotacje na inwestycje odsyłam tutaj mają możliwość więc pochodzić z różnych źródeł. Ostatecznie liczy się sukces. Pomimo, że duża ilość start up rozpoczynało kilka razy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-10-04 12:35:53
Tagi: efekty, czas, finansowanie, sukces