Czy nabycie mieszkania we Wrocławiu to dobry patent na inwestycję na rynku nieruchomości?

Obniżę nieco dramaturgię i od razu odpowiem na pytanie zadane na rozpoczęciu niniejszego tekstu - oczywiście, że tak. A czemu mieszkania we Wrocławiu są tak ciekawe jako pewna inwestycja? Ruszmy razem głową i znajdźmy powody opłacalności.


Powód numer jeden to aktualna koniunktura na rynku nieruchomości Wrocław nie różni się od pozostałych metropolii w Polsce - tutaj ceny też od dawna obniżają się. Eksperci oceniają, że ta tendencja będzie trwał jeszcze wiele tygodni. Wszystkie analizy finansowe zakładają spowolnienie gospodarki polskiej w końcówce obecnego roku. To istotna przesłanka, która powinna namówić ciebie do ulokowania gotówki w nieruchomość.


Wyświetl większą mapę
Powód nr 2 to zaczynający się sezon jesienny. Nie wiesz, o czym piszę? Rusz głową. Startuje rok akademicki, a stolica Dolnego Śląska jest od dawna znana z wielkich rzesz żaków. Tu mieści się wiele uczelni, takich jak Uniwersytet Wrocławski czy Wyższa Szkoła Bankowa. Liczba miejsc w akademikach jest niewystarczająca, a i sporo studentów gardzi panującymi tam kiepskimi warunkami bytowymi. Kupno mieszkania we Wrocławiu, by potem je dzierżawić żakom więc to świetna idea. Aktualnie wysoki popyt na stancje sprawia, że opłaty wynajmu plasują się na całkiem sporym poziomie. Gwarantuje to dobry dochód. Warto rozejrzeć się za nieruchomością w dobrze dobranym miejscu. Wynajmujący lubią, kiedy z mieszkania jest dość niedaleko do uczelni, galerii i do centrum miasta. Pamiętaj także o podłączeniu sieci – to obecnie pozycja obowiązkowa. Bądź ostrożny przy wyborze lokatorów twojego lokum. Powszechne obecnie jest przeprowadzanie tzw. castingów. Nie zapomnij jednak, by nie naruszyć w ten sposób niczyjej godności. Bardzo restrykcyjne podejście do ludzi może odstraszyć. W dobie internetu sprawozdania o bezczelnych właścicielach stancji mnożą się niezwykle szybko.


Powód trzeci to możliwość przehandlowania z zyskiem mieszkania we Wrocławiu, gdy wreszcie skończy się kryzys na rynku mieszkań. Tendencja przecież kiedyś się odmieni pozytywnie, a wtedy dobre mieszkanie waryński mieszkania deweloperskie warszawa będzie kosztowało dużo więcej, niż w obecnych, trudnych czasach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-04 09:19:19
Tagi: mieszkania, inwestycja, ceny, popyt, kryzys, rynku, nieruchomość