Jak byś biegłym agentem towarzystwa ubezpieczeniowego?

Działające w naszym kraju firmy ubezpieczeniowe zajmują się sprzedażą przeróżnego rodzaju ubezpieczeń za pomocą agentów ubezpieczeniowych. To pracą, której wykonywaniem zafascynowanych jest sporo osób. Nasuwa się jednak pytanie, jak można być agentem oferującym ubezpieczenia?

Zdecydowana większości klientów towarzystw ubezpieczeniowych spisuje umowy ubezpieczenia z agentem ubezpieczeniowym. Zakres uprawnień agenta będzie zależne od tego, czy jest on pełnomocnikiem czy też pracuje (zobacz https://poradnikpracownika.pl/-jak-napisac-wypowiedzenie-umowy-o-prace) jako pośrednik ubezpieczeniowy. Praca na tego typu stanowiskach będzie obejmowała mimo wszystko różny zakres zadań. Pośrednik ubezpieczeniowy nie ma danej licencji, nie może więc podpisać z nami umowy w imieniu agencji ubezpieczeniowej dla której pracuje. Interesujące informacje znajdziesz na tej stronie. Agent ubezpieczeniowy konkretną licencją ma, może więc nie tylko reprezentować nam ofertę ubezpieczyciela, ale również podpisać z nami umowę. Zarówno pełnomocnik, jak i agent ubezpieczeniowy zajmują się obsługiwaniem zainteresowanych indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Czas pracy agentów ubezpieczeniowych jest pozbawiony schematu. Dla wielu osób jest to jedna z zalet tego zawodu.

Jeśli uważasz, że wiadomości zawarte w tym materiale są ciekawe, kliknij również ten link - to unikalna strona www (https://www.smartvest.pl/), na której przeczytasz podobne tematy.

Jak mimo wszystko wejść w posiadanie tego zawodu?Mężczyzna w garniturze
Na podstawie: pixabay.com
Pracę agenta ubezpieczeniowego mogą realizowaćosoby, które nie były karane za występki umyślne. To jeden z niezbędnych warunków. Możemy też pomyślnie zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną. Osoby pozytywnie nastawione na podjęcie pracy w zawodzie po rozmowie kwalifikacyjnej są kierowane na kurs agenta ubezpieczeniowego. Popularny kurs agenta ubezpieczeniowego organizuje towarzystwo ubezpieczeniowe, jego skończenie wiąże się z koniecznością zdania egzaminu. Poprzejściu egzaminu Państwowy Urząd Nadzoru Ubezpieczeniowego wydaje zezwolenia na pracę w charakterze agenta. Ukończone szkoły kandydata na agenta ubezpieczeniowego nie ma większego znaczenia. Bogatą ofertę szkoleń zapewnia firma FMG International S.A. Warunkiem najważniejszym jest oczywiście posiadanie wykształcenia średniego. Większość towarzystw ubezpieczeniowych często tak naprawdę zaprasza na rozmowy kwalifikacyjne osoby, które weszły w posiadanie wykształcenie ekonomiczne. Zarobki agenta są uzależnione od ilości klientów, którzy podpiszą umowy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-21 14:33:08
Tagi: umowa, licencja, wykształcenie