Masz własną działalność gospodarczą i myślisz, czy poradzisz sobie na rynku – dowiedz się, co może okazać się pomocne

Gdy w latach ’90-tych w RP startował kapitalizm, na rynku pojawiło się sporo nowych firm. Mnóstwo ludzi pragnęło spróbować swoich sił. Wiele firm wytrwało i znacząco się rozrosło. Niestety sporo też zamknięto.
fragment karty kredytowej
Napisał: Ed Ivanushkin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ten okres udowodnił jednak, iż swoja firma może dać nowe możliwości. W obecnych czasach w Polsce działa bardzo dużo malutkich firemek. Często to własne działalności gospodarcze. We wspomnianym wzroście duże znaczenie miały programy unijne dla małych firm. To właśnie one udowodniły, że warto walczyć o spełnienie biznesowych snów. Wcześniej można było wprost powiedzieć, że założenie firmy było równoznaczne z dużymi wydatkami – przelewy do ZUSu, opłaty za księgową, promocję, często zakup towaru i maszyn niezbędnych do funkcjonowania przedsiębiorstwa. Programy unijne dla małych firm (polecamy źródło artykułu) stały się świetnym rozwiązaniem na tego typu kłopoty. Dofinansowanie z Unii Europejskiej przeznaczono na kupno maszyn czy sprzętu komputerowego, które pomogły wystartować na rynku.

Znaczącą pomocą okazały się także karty kredytowe, które stosuje w naszym kraju teraz bardzo wiele firm. Nie służą one do typowego zadłużania, a rozliczania się na bieżąco. Na przykład – przedstawiciel firmy, który posiada karty kredytowe może nimi płacić za hotel, przejazd płatnymi drogami, lunch z Klientem. Takie opłaty nie zabierają prywatnych pieniędzy wspomnianego pracownika i są dla niego ogromnym udogodnieniem.dofinansowanie
Napisał: Simon Cunningham
Na podstawie: http://www.flickr.com
Co dziś może sprawić polskim firmom duży problem? Brak opłat za wystawione kontrahentom faktury. Częstokroć zdarza się, że nie opłacenietrzech, czterech faktur przejawia się przestojem firmy (zwłaszcza, jeśli opiewają one na duże kwoty). Pomocą na wyżej przedstawiony kłopot jest faktoring. Rośnie on się w RP w ostatnim okresie dość mocno, cieszy dużo lepszą renomą i jego stosowaniem interesuje się coraz większa liczba firm. Faktoring w Bibby Financial Services spełnia także kilka innych funkcji – przede wszystkim jest jednak konkurencją dla pożyczek z banku, gdyż jest łatwiej dostępny i szybciej można zamienić kwoty zamrożone w FV na gotówkę.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-09 16:40:01
Tagi: UE, wydatki, działalności, FV