Czym zajmuje się audytor? Jakie powinny być kompetencje, a jakie obowiązki?

Audytor wewnętrzny to główne stanowisko w dziale audytu wewnętrznego. Jego obowiązki odnoszą się do uczestnictwa w projektach audytorskich i robieniu prac, które są zaplanowane w audycie. Pracowanie w audycie wymaga zrozumienia podstawowych zadań organizacji, sfery ryzyka biznesowego, finansowego jak i operacyjnego, w jakim działa dana firma.

To także potrzeba zrozumienia różnych zewnętrznych regulacji, jak również różnych potrzeb reprezentowanych przez akcjonariuszy, zarząd oraz pracowników.

Karierę w audycie, przykładowo jako audytor (dodatkowe info) iso można zrealizować, jeżeli rozpoczniemy ją w jednym z trzech miejsc. Jest to firma audytorska, sektor audytu wewnętrznego lub inny dział w przedsiębiorstwie. Audytor (poznaj szczegóły) wewnętrzny to ceniony samodzielny specjalista na rynku pracy. Dobrze jest natomiast,
kontrola jakości
Napisał: Farther Along
Na podstawie: http://www.flickr.com
jak posiada minimum 2-3 lata doświadczenia, poznał i rozumie procesy biznesowe, zna metodologię robienia audytu, jak również ma kwalifikacje zawodowe lub właśnie je uzyskuje. Od tej osoby oczekuje się dokładności, dotrzymywania terminów, a czasem również przygotowania do częstych podróży służbowych, także zagranicznych.Co ciekawe, zależnie od biznesu każdy audytor posiada dodatkowe kompetencje, przykładowo wspomniany wyżej audytor do spraw iso musi zwraca uwagę na ghp, to znaczy dobre praktyki higieniczne. . Gdy audytor wewnętrzny posiada różne ciekawe umiejętności, na przykład zarządzanie ludźmi jak i wiedzę merytoryczna, to istnieje szansa, że w szybki sposób dostanie awans, przykładowo na etacie managera od spraw audytu wewnętrznego. Kolejne możliwości pokierowania ścieżką kariery to specjalista lub kierownik w dziale operacyjnym.

Audytor wewnętrzny może dostać zatrudnienie w charakterze kontrolera finansowego w mniejszej firmie, albo jako specjalista od spraw kontrolingu w większej firmie. . Bez wątpienia realizację ścieżki kariery ułatwia zrobienie jakiegoś ze znanych certyfikatów, przykładowo ACCA albo CIMA. To bez wątpienia może ułatwić wspinanie się po następnych szczeblach kariery. To daje gwarancję zadowolenia i oczywiście zdecydowanie większe zarobki. Może warto więc zainteresować się tym mającym przyszłość zawodem.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-10 15:54:18
Tagi: Zarządzanie, rynek pracy, certyfikaty