Jak rozliczyć się z szefem z użytkowania własnego samochodu

niezwykle dużo ludzi żyjących w Polsce, jest zatrudnionych na stanowisku, zmuszającym ich do nieustannego przebywania za kółkiem samochodu. Nie istotne czy jesteśmy akwizytorem czy może zaopatrzeniowcem, w takich kwestiach zazwyczaj otrzymujemy samochód służbowy. Czasami jednak, zwłaszcza jeśli jesteśmy początkującymi pracownikami, nie posiadamy do rozporządzania służbowego auta i potrzebujemy jeździć własnym. W takiej chwili warto dowiedzieć się, jak prawidłowo rozliczać wydatki z pracodawcą. Potrzebne będą tutaj kilometrówka i nieco dobrej woli.

dokumenty
Napisał: Sean MacEntee
Na podstawie: http://www.flickr.com
W zależności od tego, dla kogo musimy pracować, możemy posiadać większe lub mniejsze problemy z wyegzekwowaniem należności. Z tego powodu tez należy już na samym początku, kiedy tylko zostanie zawarta decyzja o używaniu naszego auta do celów służbowych, określić wszelkie zasady. Jeżeli nasz pracodawca nie chce, żebyśmy narażali go na nieprawdziwe koszty, możemy zaproponować mu, że będziemy spisywać każdy pojedynczy przejechany kilometr. Pamiętajmy również, żeby w czasie trasy zaznaczać jezdnie niekomfortowe, polne, mające dużo dziur - odnośnik. Gdyż nie tylko koszty benzyny są tutaj istotne, ale także samo zużycie pojazdu. Jeśli będziemy systematycznie zmuszeni do jeżdżenia po drogach niszczących nasz samochód, należy uzgodnić z szefem zwrot dodatkowych kosztów.

Z kolei samą kwotę, która nasz pracodawca powinien nam oddać za benzynę, niezwykle łatwo obliczyć. Jednak potrzebna nam do tego będzie kilometrówka - specjalny kalkulator, który po uwzględnieniu kilku czynników, określa faktyczny koszt danej drogi. Tego typu urządzenie znajdziemy bez problemu w internecie. Wersja podstawowa, wystarczająca w większości przypadków, będzie bezpłatna. Wystarczy do takiego kalkulatora wprowadzić typ silnika jakie posiada nasze auto, ilość przejechanych kilometrów, oraz do wyboru, stawkę za kilometr, lub cenę za litr benzyny - w zależności od tego, jaką metodą jesteśmy rozliczani.

Jeśli niezwykle intryguje Cię analizowana w tym artykule sprawa, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://www.seacargoo.com/blog/1274/imo-2020-bedzie-drozej-niestety) omawiającym podobne tematy.

Potem musimy nacisnąć guzik "oblicz" i kilometrówka wskaże przysługującą nam kwotę, czarno na białym.samochód
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com
Jeżeli jesteśmy zobligowani, z różnych powodów, do używania swojego osobistego samochodu z przyczyn zawodowych, należy na początku omówić warunki tego stanu rzeczy z naszym szefem.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy tekst umieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej praca w holandii w tym miejscu, odnajdziesz tam dodatkowe informacje.

Poza tym potrzebne będzie kilometrówka, do wyliczania przysługującej nam kwoty zwrotu. Jeśli podejdziemy do zagadnienia rozsądnie, tak samo my jak i nasz szef będziemy ukontentowani ze współpracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:04:16
Tagi: PRacownik, warunki, kilometr