W jaki sposób pomnożyć mądrze własne finanse

Jeżeli zaoszczędziłeś jakąś sumę, nie trzymaj tych środków w skarpecie. Istnieje dużo rozmaitych metod na inwestowanie pieniędzy – namawiamy do przeczytania tego niedługiego tekstu, w którym zawarliśmy kilka kluczowych informacji na ich temat.
animowany obrazek przedstawiakący skarbonkę i walczącego o pieniądze pana
Napisał: Andrius Repsys
Na podstawie: http://www.flickr.com
Najbardziej bezpieczną ścieżką jest rzecz jasna wsadzenie tych złotówek na lokatę. Zazwyczaj banki mają w ofercie niski procent, odrobinę większy od poziomu inflacji. Oprócz tego w tego rodzaju inwestycjach środków nie da się wyciągać w dowolnej chwili, nie wystawiając się na utratę odsetek. Jedyną zaletą takiego pomnażania pieniędzy jest przewidywalność.

Tak samo bezpiecznym sposobem na inwestycję jest zdobycie państwowych papierów wartościowych. Emisja obligacji (więcej ) jest przeprowadzana, gdy państwo pragnie zdobyć środki na zapełnienie deficytu budżetowego. Właściwie każdy kraj na globie realizuje takie rzeczy. Oprocentowanie obligacji krajowych zazwyczaj jest całkiem dobre. Dużym minusem jest czas inwestycji – zwykle powyżej pięciu lat.Mniej bezpieczną metodą jest inwestowanie na giełdzie, zwłaszcza w tak bardzo niekorzystnym dla ekonomii okresie. Wkładanie pieniędzy w akcje firm polecamy tylko tym osobom, które posiadają sporą wiedzę na tematy giełdowe i nie lękają się ryzyka. Wielbiciele ryzyka i dużych zysków mogą również kupić udziały w funduszach inwestycyjnych. Wartą uwagi metodą na inwestycję mogą okazać się także listy zastawne (tu dowiesz się więcej: link do strony ), oferowane przez banki

Dobrą opcją dla osoby z wolnymi środkami jest założenie przedsiębiorstwa. Kluczowy naturalnie jest pomysł – bez niego nikt nie osiągnie sukcesu. Założenie działalności jest krokiem odważnym, ale może potem dać duże profity. Pamiętaj, że przed wsadzaniem gotówki w firmę trzeba bezwzględnie zrobić szczegółowe analizy marketingowe.

Oczekujemy Ciebie! Więc jesteśmy na stronie - nasze nowe teksty pełne ciekawych wątków są już gotowe. Musisz jedynie kliknąć w link.

Najważniejsza jest analiza słabych i silnych stron, sprawdzenie popytu na produkty oraz dokładne sprawdzenie konkurencji. Tego rodzaju zadania mądrze jest zlecić profesjonalnej agencji reklamowej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:56:15
Tagi: pieniądze, bezpieczeństwo, badania, banki, procent, akcje, przedsiębiorstwo, Oprocentowanie, analiza, SWOT