Co wpływa na kursy walut na dzisiejszym rynku walutowym?

Relacja najważniejszych walut, czyli amerykańskiego dolara i wspólnotowego euro wyznacza jednocześnie ważny spread walutowy. Poza ekonomistami i grającymi na giełdzie wiele ludzi regularnie śledzi następne cyfry po przecinku zmieniających się kursów. Główną stroną do podejrzenia światowych kursów jest domena Narodowego Banku Polskiego. Odpowiedzialne za najświeższe kursy są również serwisy finansowe. Do dyspozycji Polaków, którzy chcą wymieniać i kupować waluty obce są również światowe giełdy pieniężne, na czele z Forexem.
waluty
Napisał: Howard Lake
Na podstawie: http://www.flickr.com
Instytucje wskazują kilkadziesiąt kursów walut – zwykle w formie kursu średniego – oraz zmianę względem ostatniego notowania wskazaną w punktach procentowych. Przez wykaz sprawdzimy wartość m.in. dolara singapurskiego lub turecka lira. Nie jest to bez znaczenia, zwłaszcza przy wyjeździe w egzotyczne, mało popularne strony świata.


Kluczowe dla ekonomistów są jednak kursy między walutami wpływowych gospodarek świata: amerykańską, europejską czy brytyjską. Euro wobec waluty (sprawdź kurs dolara) USA (eur/usd) czy dolara względem szwajcarskiego franka (USD/CHF) są wskaźnikami regularnej kontroli w trakcie każdego dnia. Każda zmiana widoczna jest na planszy. Na specjalistycznych osiach nieodczuwalny dla przeciętnego człowieka spadek lub wzrost współczynnika oznacza silne wahania w trakcie godziny lub dnia.
Regularnie sprawdzane kursy w ciągu dnia, tygodnia czy miesiąca pozwalają analitykom wyciągać stosowne wnioski. Stąd wyznaczane są prognozy krótko-, średnio- i długoterminowe. Wartości walut i relacje między nimi, tak samo jak giełda uzależnione są od wydarzeń na arenie globalnej. Wojny, embarga, niepokoje polityczne, wykupywanie akcji – to wszystko w pewnym momencie odbije się także na kursach walut, a tym samym relacjach między nimi.

waluty
Napisał: kdayes
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na giełdach finansowych kursy walutowe są jednym z ważniejszych elementów. Specjaliści od giełdy skrupulatnie obserwują także ceny surowców (jak ropa, gaz, złoto) względem wartości z poprzednich wykazów, a także indeksy konkurencyjnych giełd oraz akcje potentatów ekonomicznych. Dla początkującego z giełdą nie jest to łatwa sprawa, dlatego serwisy w sieci muszą łączyć ogromną liczbę parametrów z czytelną dla odbiorcy szatą graficzną.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:04:37
Tagi: ceny, kursy, kursy walut