Ktoś prosi cię o poręczenie kredytu? Miej na uwadze, by przemyśleć tego rodzaju pomoc, ponieważ może się to dla ciebie bardzo niedobrze zakończyć

Poręczając jakiejś osobie kredyt rzadko bierzemy pod uwagę konsekwencje swojej decyzji. Jesteśmy pewni, że kredytobiorca sam będzie spłacać swoje zadłużenie, a nasze poręczenie to tylko formalność. Dramat pojawia się zwykle w późniejszym czasie, jak to od nas bank zażąda zwrotu zadłużenia. Zobaczmy jakiego rodzaju przysługują nam w takim momencie prawa.
finanse
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Gdy kredytobiorca przestaje regulować zaciągnięty kredyt bank wzywa żeby zapłacił żyrant. Należy pamiętać, iż nie jest to jednoznaczne z uznaniem przez bank kredytobiorcy za niewypłacalnego. Bank liczy, iż poręczyciel ureguluje kredyt (zobacz kredyt hipoteczny wrocław) dobrowolnie, oszczędzając tym samym bankowi konieczność wszczęcia postępowania windykacyjnego. My, jako żyranci posiadamy prawo zażądać od kredytobiorcy zwrotu wszelkich poniesionych przez nas zobowiązań finansowych. Można to jednakże zrobić dopiero, jak rzeczywiście je poniesiemy. Jeżeli spłaciliśmy daną część zadłużenia, to w chwili obecnej jesteśmy w stanie domagać się zwrotu jedynie tej części. W sytuacji, gdy egzekucja poniesionych przez nas opłat okaże się niemożliwa przez niewypłacalność kredytobiorcy, pamiętajmy, iż nakaz zapłaty jest ważny przez 10 lat w ciągu których możemy w każdej chwili ponowić egzekucję: nakaz zapłaty - dowiedz się więcej.
Jednak samo roszczenie obowiązuje tylko przez trzy lata, w czasie jakich możemy założyć sprawę sądową.

Wejdź na ten odnośnik i poznaj tam uwagi o nas (http://www.wybierarka.pl/pozyczka-przez-internet/net-credit/3357). Jeśli pojawią się jakieś pytania, to szybko Ci na wszystkie odpiszemy.

Gdy poręczycieli jest kilku bank może zażądać spłaty kredytu tylko od jednego z nich, co zapewnia mu prawo domagać się od pozostałych zwrotu poniesionych wydatków w równych częściach.
finanse
Napisał: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
Później oczywiście każdy z nich może zażądać zwrotu środków od kredytobiorcy. Wobec przedstawionych trudności trzeba jednak dobrze zastanowić się jakiej osobie poręczamy kredyt. W tej okoliczności niestety nie przysługują nam prawa, jak zarzuty od nakazu zapłaty, gdyż tego typu umowa jest tak ustalona, aby ktoś opłacił należność.

Jak więc będziemy chcieli kogoś wspomóc pomyślmy, czy sytuacja takiego rodzaju nie spowoduje nam większych trudności niż to warte, i czy faktycznie możemy zaufać konkretnej osobie. Sporo już było przypadków, gdy ktoś chciał pomóc, a wyszło tak, iż stracił bardzo dużo pieniędzy. Nie działajmy pochopnie, zawsze przemyślmy podejmowane decyzje. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie niepotrzebnych kłopotów finansowych, a w konsekwencji będziemy wiedli bardziej spokojne życie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:12:16
Tagi: finanse, umowa, kredytobiorca