Pit za 2014 możemy wypełnić sami

Ponieważ rok kalendarzowy wielkimi krokami zbliża się do końca, to odpowiedni moment jest już na to, aby zastanowić się nad jego rozliczeniem finansowym, tak aby w terminie dać konieczne pisma do urzędu skarbowego. Jeśli chcemy sami uzupełnić pit za 2014 rok, to bez wątpienia idealnie zadziałamy kiedy zaopatrzymy się w odpowiedni program do jego wypełnienia.

Wtedy wystarczy, że wprowadzimy wszystkie konieczne informacje, a system samodzielnie wyliczy wszystkie wartości, dzięki czemu będziemy posiadali świadomość, że wszystko jest prawidłowo wypełnione. Co istotne, to taki program posiada też konieczne poprawki, jakie były wprowadzone od ostatniego czasu rozliczeniowego, więc uzyskamy gwarancję, że żadne zmiany nie ujdą naszej uwadze. Czytaj więcej w tym temacie: PitOnline

Czasem należy się udać do księgowej żeby go za nas wypełniła

rozliczanie pitu
Napisał: sanchezcl
Na podstawie: http://www.sxc.hu
Jeżeli mimo posiadania specjalnego programu nie jesteśmy przeświadczeni, czy będziemy umieli odpowiednio wypisać taki pit, to zawsze możemy się skierować do księgowej, która go za nas uzupełni. Co więcej będzie ona mogła objaśnić nam wszystkie wątpliwości, przez co może odważymy się następnym razem samodzielnie go uzupełnić. W dodatku możemy jej zaoferować do sprawdzenia już wypisany pit, co podaruje nam pewność, że wszystko jest zrobione prawidłowo i nie będziemy musieli w późniejszym okresie wnosić żadnych poprawek, jeśli już w urzędzie okazałoby się, że są jakieś nieścisłości.


Z wypełnieniem pita nie ma co się spieszyć

Gdy chcemy posiadać świadomość, że nasz pit (zobacz pit projekt) jest odpowiednio uzupełniony, to powinniśmy na niego przeznaczyć troszkę więcej czasu. Nie trzeba się przy nim śpieszyć i wprowadzać wszystko na szybko, ponieważ nawet przy używaniu z odpowiedniego programu możemy się pomylić, starczy że zapiszemy cyfry w nieprawidłowe rubryki, i wówczas możemy mieć jeszcze kłopoty w urzędzie skarbowym.

Umieszczone tu uwagi na temat to godne polecenia źródło informacji - zapewne Cię zaciekawi, ponieważ tyczy się tematyki omówionej w tym materiale.

A tego bez wątpienia każdy z nas wolałby uniknąć.


Na podstawie: PitOnline.pl

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-15 13:26:19
Tagi: PIT, Urząd Skarbowy