Czym się zajmuje kierownik utrzymania ruchu? Jakiego typu powinien mieć umiejętności, co powinien umieć? O czym wiedzieć?

Kierownik utrzymania ruchu ma naprawdę ważną pracę, przede wszystkim jest odpowiedzialny za zagwarantowanie ciągłości pracy maszyn, ale też właściwego ruchu linii produkcyjnej.


Tego typu osoba zawsze wyszuka zatrudnienie w różnych przedsiębiorstwach produkcyjnych, w jakich najważniejsze jest monitorowanie przebiegu prac, odpowiednie, niezakłócone działanie urządzeń. Powinien też tworzyć raporty dla przełożonych o tym, jak wszystko wygląda i działa.


Kierownik utrzymania ruchu wykonuje szereg powtarzalnych zadań, które przyczyniają się do lepszej, bardziej efektywnej pracy.

Nie czekaj - jeżeli zainteresował Cię ten post, to zachęcamy Cię do wejścia do wpisu autora (https://super-edu.pl/korepetycje/jezyk-angielski/torun), aby przyswoić kolejne frapujące informacje.

Do nich można zaliczyć zarządzanie podległym zespołem, ale też organizowanie pracy, kontrola wykonywania zadań. Ma dużą odpowiedzialność za podległy park maszynowy, monitoruje jednocześnie infrastrukturę techniczną, opracowuje harmonogram przeglądów technicznych, tworzy plan naprawy maszyn jak również linii produkcyjnych.
kierownik utrzymania ruchu
Napisał: William Warby
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jeżeli planujemy tak pracować, to powinniśmy mieć wykształcenie wyższe techniczne, niewykluczone jednakże, iż wystarczające jest nawet średnie, lecz techniczne wykształcenie. Tak samo istotna jest wiedza w temacie maszyn, jakie używane są w konkretnym przedsiębiorstwie, jak również znajomość tego rodzaju technicznych obszarów, jak elektryka, mechanika czy pneumatyka.


Dobrze oceniane jest też doświadczenie na stanowisku jaki ma związek z technicznym planowaniem procesów produkcyjnych.


Oczywiście przydaje się również angielski, zwłaszcza w międzynarodowych firmach.

Jeśli szczegółowo chcesz zgłębić dane na opisywany temat, to koniecznie zajrzyj na proponowany tekst (www.radca-juszczak.pl/). Tam znajdują się przykuwające wzrok wiadomości, które zapamiętasz na długi czas.

Bardzo dobrze jak osoba na takim stanowisku potrafi pracować pod presją czasu i stale pragnie się rozwijać.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-17 11:48:24
Tagi: firm, organizacja, temat, rodzaj