Rzeczoznawca - czy jest to w rzeczywistości ktoś, kto "zna się na danej rzeczy"?

Zazwyczaj słysząc o rzeczoznawcach, pierwsze co nam przychodzi do głowy jest to jakaś osoba o bardzo wysokich kwalifikacjach, znający się na jakimś określonym temacie. W rzeczywistości bywa to dokładnie to co myślimy - rzeczoznawcy to w rzeczywistości osoby mające swój własny "konik" w jakiejś już z góry określonej dziedzinie, chociaż bycie rzeczoznawcą nie bywa aż tak łatwe, jak się wydaje - ponieważ co może być w tym trudnego, skoro ciekawi nas jakąś rzecz?


Stanie się rzeczoznawcą to jak się okazuje nie aż tak prosty kawałek chleba, a właściwie w czasie uczenia się tego konkretnego zajęcia.
gwarancja
Na podstawie: http://socktok.pl/


rzeczoznawca
Napisał: Gunnar Grimnes
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wbrew pozorom rzeczoznawca jest zmuszony przejść niewiarygodnie wiele, przyswoić bardzo dużo informacji, by móc się w ogóle określić takiego typu mianem - rzeczoznawca jest to tak naprawdę nie tyle konkretny zawód co tytuł, zaraz za którym ciągną się lata uczenia się, wieloletnie doświadczenie, udokumentowane w przez siebie określonej dziedzinie i specjalności zawodowej, a także wiele spełnionych wymogów, wśród których to musi być na przykład niekaralność, czy też odpowiedni stopień ukończenia szkoły (dana osoba musi posiadać wykształcenie typowo wyższe, oraz nie rzadko również tytuł magistra, a nawet w pewnych przypadkach powinna mieć ukończone również studia podyplomowe).
Warto pod sam finisz dodać, że głównymi tematami, jakimi to zajmują się rzeczoznawcy są to: oszacowanie majątków, znajomość prawa budowlanego, sprawy związane z zabezpieczeniami przeciwpożarowymi, bezpieczeństwa oraz higieny pracy, czy sanITarnohigieniczne, a nawet i samochodowe.

Jeżeli uważasz, że te informacje są wartościowe, to odsyłam do tej strony - w tamtym miejscu także są podobne dane, które warto zobaczyć.

Dobrze jeszcze po uzupełniać, iż istnieją rzeczoznawcy kosztorysowi, czy z zakresu psychotroniki itd.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-17 08:03:24
Tagi: studia, IT, temat, typ