Co jaki okres mogą zostać powtarzane szkolenia BHP oraz do czego muszą one przygotowywać członków personelu?

Każdy zwierzchnik jest zobowiązany do zagwarantowania swym członkom personelu szkolenia, na jakim poznają oni problemy powiązane z zachowaniem m.in. bezpieczeństwa na ich stanowiskach.


czerwony tir na parkingu
Napisał: Colby Stopa
Na podstawie: http://www.flickr.com


W zależności od ich typu, tego typu przeszkolenia mogłyby posiadać charakter cykliczny. Postać, w jakiej mogą być one prowadzone jest zależna w znacznej mierze od danego zwierzchnika oraz typu samej pracy.


Dla przykładu tzw. praca online powoduje, że tego typu szkolenia BHP mogą odbywać się przez internet czy też to w formie prowadzonej przez komunikator rozmowy czy też jedynie przesłania właściwych materiałów dydaktycznych.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem wejdź w link do witryny (https://www.graulaw.eu/pl/uslugi/dziedziny-prawa/prawo-gospodarcze-prawo-wlasnosci-przemyslowej/) i rozkoszuj się kolejnymi newsami. W razie pewnych wahań - pisz do nas.

W przypadku tradycyjnej postaci zatrudnienia, takie przeszkolenia dotyczące udzielania pierwszej pomocy i ochrony PPOŻ mogą być powtarzane nawet co 365 dni. Przepisy nie precyzują w szczegółach zakresu szkoleń, które powinny odbyć osoby wyznaczone w firmie do udzielania pierwszej| pomocy i wykonywania działań z zakresu zwalczania pożarów oraz ewakuacji członków personelu. Z tego też powodu uważa się, że szkolenia kierunkowe dla takich pracowników będą odpowiednie w zakresie pierwszej| pomocy przedmedycznej.


szkolenia bhp
Napisał: Liz Lux
Na podstawie: http://www.flickr.com
Księgowość
Napisał: KAMEERU
Na podstawie: http://www.flickr.com


Bardzo istotne jest to, że członkowie personelu, którzy zostali oddelegowani do wykonywania działań w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz ewakuacji nie muszą posiadać w tym temacie specjalistycznych umiejętności. Powinni natomiast posiadać skończone szkolenie BHP zgodnie z przepisami Ministerstwa Pracy. Szczególne znaczenie szkolenia mają w wypadku osób, jakie muszą pracować na znacznej wysokości.


Ponadto uczestnik takiego szkolenia powinien po jego ukończeniu otrzymać świadectwo jego odbycia. Powinno to być zapisane w aktach członka personelu. Spółki, jakie prowadzą szkolenia BHP dopasowują terminy do zapotrzebowań każdego klienta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-18 18:10:23
Tagi: pomoc, zatrudnienia, termin