Nie poddaj się kiedy na Twojej drodze stają przeciwności losu

Bardzo wiele osób w czasie szkoły zajmowała się konkretnym sportem. Jednym szło to lepiej, innym słabiej, lecz wszystkim przyświecał ten sam cel - zaprezentować się bardzo dobrze i odnieść wymarzony sukces.


buty ochronne
Napisał: Program Executive Office Soldier
Na podstawie: http://www.flickr.com
urlop
Napisał: Marcel Oosterwijk
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niestety wiele talentów było zmarnowanych przez to, że ich siła psychiczna znacznie odbiegała od kondycji fizycznej.


kalkulator obok monet
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com


Zwłaszcza chłopcy na pewno mają w swoich głowach magiczny zwrot, którego żaden nie chciał usłyszeć w kontekście swojej osoby. Chodzi o rezerwy - koszmar każdego kopiącego piłkę, czy próbującego swoich sił w innym sporcie malucha. Jedni wiadomość o pozostaniu na ławce przyjmowali z pokorą i zawsze przychodzili na treningi, aby podnieść swoje umiejętności i udowadniać coś sobie, oraz trenerowi (zobacz kursy menadżerskie) bądź innym zawodnikom.

Czy masz ochotę przeczytać na nowej witrynie nasz najnowszy materiał (http://www.lingtutor.pl/niemiecki-przez-skype)? Sądzimy, że tak. W takim razie zapraszamy do lektury.

Inni niestety po odstawieniu do rezerwy dali za wygraną i już nigdy nie pojawiali na treningach. Dzieciom trudno jest przekazać, aby nie dawały za wygraną gdy coś nie idzie zgodnie z planem, lecz ich odporność na różnego typu niepowodzenia w dużym stopniu zależy od najbliższych i od tego, w jaki sposób ich na niepowodzenia przygotowali. Ostatnio w kontekście osób zawodowo uprawiających sport wiele mówi się właśnie o współpracy z psychologami i przygotowywaniu psychiki na wszelkie porażki. Wyobraźmy sobie przecież jaką tragedią dla osoby zarabiającej na życie oddając się swojemu sportowemu hobby jest odesłanie do rezerwy, gdy stawka jest wysoka - wyjazd na Olimpiadę. Całe życie sportowca jest podporządkowane treningom i wyjazdom na liczne turnieje, a gdy ten zaszczyt zostaje im odebrany w tak istotnym momencie ich życia naprawdę mogą się podłamać.


Rolą najbliższych jest dopingowanie sportowca na drodze do celu, nawet jeśli napotyka takie przeciwności. Nikt nie jest ze stali i każdemu może trafić się gorszy czas, w którym będzie potrzebował mentalnego wsparcia. Nie możemy się przecież poddawać, kiedy coś nie idzie po naszej myśli!

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-18 17:20:23
Tagi: gra, pracy, wyjazd, typ