Jak odzyskać podatek z Niemiec?

Jeśli pracowaliśmy bądź planujemy pracować w Niemczech, powinniśmy zapoznać się z procedurą powiązaną ze zwrotem nadpłaconego tam podatku. Można próbować odzyskać pieniążki na własną rękę lub zwrócić się o pomoc do kompetentnej jednostki.
Mnóstwo bardzo podstawowych danych związanych ze złożeniem podatku możemy bez trudu znaleźć w internecie. Kluczowym dokumentem (odpowiednikiem polskiego PIT-11), na podstawie jakiego realizuje się rozrachunek, jest tak zwany Besondere Lohnsteuerbescheinigung. Wydanie wymienionego dokumentu to zadanie każdego chlebodawcy. Wyjątkiem będą chlebodawcy angażujący pracobiorców, jakich podatek dochodowy odprowadzany jest ryczałtowo. W takim przypadku chlebodawcy nie mogą wystawiać niniejszego zaświadczenia. Jest bardzo istotne, aby przed niemieckim urzędem skarbowym przedstawić wszystkie uzyskane dochody oraz wszelkie otrzymane świadczenia. Jeżeli dla przykładu w jakimś okresie byliśmy bezrobotni oraz pobieraliśmy zapomogę dla osób pozostających bez pracy, nie zapominajmy tego również uwzględnić w naszym poświadczeniu. Pamiętajmy, że jeżeli mieliśmy jakieś przerwy w trakcie roku podatkowego, jakich nie wykazaliśmy w naszym zeznaniu, urząd na pewno zapyta, co się działo w nie wymienionym czasie oraz jakie świadczenia pobieraliśmy. Co istotne, jeżeli mieliśmy dla przykładu dochody w Polsce albo w innym państwie, także należy je bezwzględnie wykazać.


konferencja
Napisał: USAFRICOM
Na podstawie: http://www.flickr.com


Doradztwo transportowe
Napisał: Olender
Na podstawie: http://www.kontrolaitd.pl/


Skąd się bierze zwrot podatku z Niemiec? Niemieckie prawo fiskalne daje swoim Podatnikom mnóstwo możliwości odpisów.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeśli tak, to fantastycznie - dalsze wątki (www.abk.pl/) znajdziesz w kolejnym bardzo interesującym artykule.

Wysoka jest także kwota wolna od podatku.
Jeśli poza granicą pracuje osoba zamężna, jakiej współmałżonek nie ma dochodów, często stawiają na rozliczenie wspólne. Jest to możliwe nawet wówczas, jeśli wspomniany współmałżonek nigdy nie pomieszkiwali a także nie wykonywali pracy w Niemczech.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-20 06:44:22
Tagi: dokument, prawo, Podatnik, moc