PIT 28 zaplanowany dla podatników którzy prowadzą indywidualną, pozarolniczą aktywność gospodarczą

Płacący podatki rozliczający się z Urzędem Skarbowym posiadają do dyspozycji mnóstwo wariantów Druków.


PIT 28 zaplanowany jest dla podatników którzy prowadzą indywidualną, pozarolniczą działalność gospodarczą, obliczaną w formie ryczałtu, w postaci spółki cywilnej, lub spółki jawnej.
pit 28
Napisał: Steven Straiton
Na podstawie: http://www.flickr.com


opcja
Napisał: dhub limited
Na podstawie: http://www.flickr.com


reklama samochodu na biilboardzie
Napisał: Nacho
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przeznaczony jest także dla podatników, którzy osiągają oznaczony profit z tytułu umowy najmu, podnajmu, dzierżawy, oraz poddzierżawy. Jest to jedna z ułatwionych form opodatkowania pozarolniczej działalności gospodarczej, jaka zezwala na rozpoznanie równej stawki podatku opłacanego z góry. To przedsiębiorca przesądza, czy chce rozliczać się za pomocą ryczałtu. Osoby, które zdecydowały się na taką odmianę rozliczania się, nie powinny brać pod uwagę kosztów uzyskania dochodów. Na PIT-28 nie wolno rozliczyć się razem z współmałżonkiem, albo jako osoba sama wychowująca dziecko.

Jeśli masz chęć uzyskać więcej informacji na opisywany temat, to odnajdziesz je zapewne po przejściu do źródła (http://franklincovey.pl/efektywna-komunikacja/) - w tamtym miejscu są one niezwykle ciekawe.

Decydując się na ryczałt ewidencjonowany nie można się rozliczać razem również z przychodów opodatkowanych poza ryczałtem. Ryczałt wyklucza taką możliwość rozrachunków. Odstępstwem jest, kiedy ryczałtem opodatkowane są dochody z najmu i dzierżawy prywatnej, albo umów analogicznych. Wówczas pozyskiwanie tych przychodów nie wyklucza prawa do opodatkowania pozostałych zysków razem z małżonkiem, bądź jako osoba samotnie wychowująca dziecko.


By móc rozliczyć się na druku PIT-28 powinno się do 21 stycznia zawiadomić organ podatkowy o rozliczaniu się w postaci ryczałtowej.
Jeśli dopiero zaczyna się prowadzenie działalności gospodarczej, gotowość wyliczania się ryczałtem ewidencjonowanym należy przedstawić w dniu zaczęcia aktywności i jeszcze przed osiągnięciem pierwszego profitu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-20 02:58:22
Tagi: Druk, spółki, dochody, urząd