Dlaczego branża IT bez przerwy potrzebuje wielu pracowników, jaka jest wysokość zarobków w takich zawodach.

Jednym z najbardziej obecnie popularnych zawodów jest tak zwany informatyk. Bardzo dobrze to zresztą widać po ilości ofert, jakie się ukazują dla pracujących w tym zawodzie. W rzeczywistości współczesna informatyka jest tak szeroko rozbudowana, że różnych specjalizacji jest faktycznie sporo.

informatyk, programista
Napisał: Southbank Centre
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nadal przeważnie nazywa się osoby związane z tą branżą informatykami, ale zajmują się one całkowicie odmiennymi rzeczami, mając coraz węższe specjalizacje. Rzecz jasna rynek pracy dopasowuje się do takich trendów, co jest widoczne w ogłoszeniach. Pracodawcy nie potrzebują już ludzi, którzy umieją powierzchownie wszystko.

Zobacz w tym miejscu, sprawdź ofertę erp wdrożenia naszej firmy a na pewno przeczytasz coś interesującego. Zapewniamy bardzo konkurencyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Interesować ich raczej będą specjaliści w jednej z konkretnych dziedzin, oczywiście posiadający orientację w pozostałych zagadnieniach, lecz bardzo dobrze umiejący jedną rzecz. Zresztą obecnie najróżniejszych technologii jest tak dużo, że nawet przy bardzo dużym wysiłki pojedyncza osoba miałaby niewielkie szanse, aby się wszystkiego nauczyć. Po to m.in. firmy organizują hackathon, czyli konkurs dla programistów i informatyków, dzięki któremu testowane są konkretne umiejętności.

Z tego też powodu i sami pracownicy wybierają specjalizację, zostając wdrożeniowcami, testerami czy programistami, i w tym starają się być jak najlepsi. Branża IT jest także jedną z lepiej płatnych branż ze średnimi zarobkami znacznie przewyższającymi średnią krajową. Oczywiście bardzo dużo będzie tu zależało od firmy, w której ma się pracę, miejscowości i specjalizacji. W mniejszych miejscowościach programista java zarobki rozpoczynają się od półtora tysiąca, ale już w Warszawie albo Krakowie będzie to przynajmniej dwa razy więcej.programista
Napisał: Berliner.Gazette
Na podstawie: http://www.flickr.com
W największych miastach zainteresowanie takimi programistami bez przerwy rośnie, tak więc rynek wymusza podnoszenie wynagrodzeń i dodatków socjalnych.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Więc namawiamy Cię - wejdź na nową witrynę i dokonaj oceny (http://www.merservice.pl/czym-jest-visual-merchandising/) naszych starań. W razie pewnych wątpliwości - zwróć się do nas!

Na wyższe pensje mogą także liczyć programiści baz danych, analitycy i wdrożeniowcy. W ich przypadku pensje rzędu nawet siedmiu tysięcy są czymś zupełnie normalnym. Najwyższy poziom jeśli chodzi o wysokość pensji uzyskują kierownicy oraz działów. Jeśli chodzi o nich dziesięć tysięcy to pewien standard, ale też ponoszą oni znacznie większą odpowiedzialność za to, czym się zajmują. Więcej na challengerocket.com/pl/.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-01-28 04:22:17
Tagi: IT, Informatyka, Informatyk