Dogodny sposób na rozliczenie się z urzędem skarbowym

Koniec roku to głównie przyjemności: ciepło kominka w domu, zapach makowca szykowanego na świąteczny stół lub woń rybnej zupy przyrządzanej tylko raz w roku. Odpoczywamy w gronie bliskich. Niestety, koniec roku to także czas gdy zbliża się okres rozliczeń z fiskusem. Bez wątpienia, nikt nie kocha płacić podatków. Nie chodzi nawet o to, iż z trudem wypracowane pieniądze musimy oddać państwu. Z ową niechęcią możemy sobie dać radę w bardzo prosty sposób - należy uświadomić sobie, iż daniny ze swej natury są nieuchronne niczym deszcz, zatem utyskiwanie na to iż musimy je opłacać jest całkowicie bezcelowe.
analiza podatkowa
Napisał: Images Money
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardziej przykrym zadaniem jest wypełnienie zeznania skarbowego. Ręczne wypełnianie tegoż dokumentu jest dosyć uciążliwe. Praca ta wymaga sporej koncentracji. Wiedza potrzebna do tego by dobrze zrealizować tę pracę? - wystarczy matematyka na poziomie szkoły podstawowej (choć powszechna opinia na temat PIT-u jest dokładnie odwrotna) (więcej online - pitax.com.pl/). Na szczęście współczesna technologia i w tym przypadku przychodzi z pomocą. Od końca roku aż do połowy marca w czasopismach pojawiają się darmowe - zapisane na różnych nośnikach - narzędzia, popularnie nazywane: program pit 2015, w których cyfra definiuje którego roku podatkowego owo oprogramowanie się tyczy. Program pit (polecamy rozliczenie podatku program) 2015 w skrócie powiedziawszy jest rozbudowanym arkuszem kalkulacyjnym z zaprogramowanymi gotowymi algorytmami matematycznymi (pitax.com.pl/category/e-pit/).

Jeśli zainteresowała Cię tego typu problematyka, bez obaw sprawdź też to użyteczne źródło (https://www.ksiegowosc-kruger.pl/), ponieważ znajdziesz tam bardzo wartościowe wiadomości.

Mając taki program mamy sprawę ułatwioną - wystarczy tylko wpisać do tabelki właściwe dane z formularza jaki uzyskaliśmy od pracodawcy. Program pit 2015 z automatu wyliczy należności wobec US bądź zwrot nadpłaconych w imieniu pracownika przez pracodawcę pieniędzy.Narzędzia takie oferują dwie możliwości złożenia wyliczonego już formularza podatkowego. Można sobie wydrukować wynik pracy oprogramowania na domowej drukarce, bądź wysłać zeznanie drogą elektroniczną do właściwego urzędu skarbowego, wcisnąwszy odpowiedni guzik na monitorze. Ciekawą sprawą jest fakt, iż nawet agendy państwowe bardzo zachęcają właśnie do takiego sposobu rozliczania się, bo jest to bardzo praktyczne zarówno dla płatnika jak i dla odpowiedniego urzędu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-03-06 12:18:51