Jak skutecznie reklamować się w sieci WWW

Promowanie towarów i usług w sieci jest bardzo dochodowe, tak dla właściciela reklamy jak i dla domeny, na jakiej reklama się znajduje. Dzisiejsze rozwiązania dostępne dla tych, którzy chcą się reklamować w Internecie umożliwiają naprawdę głęboką analizę witryny, przed podjęciem działań o charakterze marketingowym.

Praca przy komputerze
Napisał: sxc.hu
Na podstawie: http://sxc.hu
Narzędzia takie są przydatne także dla webmasterów, którzy mogą za ich pomocą ocenić efektywność pozycjonowania witryny w Internecie - więcej. Poza tym, nowy rynek wielofunkcyjnych urządzeń mobilnych pozwolił na stworzenie nowych możliwości reklamy – aktualnie wyświetlanie efektywnej, spersonalizowanej reklamy za pośrednictwem aplikacji mobilnych jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Gdzie umieścić reklamę

Chętni na reklamę w sieci pragną, żeby ich reklamy mogły dotrzeć do maksymalnej ilości użytkowników. W prasie liczbę tę określa nakład danego pisma. Nie istnieje jednak pewność, że wszelkie numery w jakich reklama została wykupiona, zostały sprzedane. Technologie badające oglądalność i słuchalność telewizji i radia są bardzo skomplikowane i drogie, natomiast internet daje proste narzędzia przynoszące miarodajne rezultaty.

Do takich narzędzi należy ahrefs, który wyświetla dużo informacji o domenie - od tzw. rankingu URL (badającego popularność witryny), przez liczbę linków do domeny (co mówi o jej pozycjonowaniu i tzw. sprzężeniu zwrotnym), po drobiazgową analizę jej odwiedzin. Te informacje we właściwych rękach umożliwiają poprowadzenie skutecznej kampanii reklamowej.

Reklama mobilna

Rynek aplikacji mobilnych jest bardzo szeroki – obecnie tzw. smartfony tworzą większą część rynku popularnych komórek, ponadto tablety stają się coraz bardziej popularne. Sporządzenie aplikacji mobilnej jest bardzo proste, rynek jest natomiast na tyle rozbudowany, że by osiągnąć sukces trzeba sprzedawać aplikacje po niskich kosztach.

Twórcy tego typu programów odrabiają straty zamieszczając w swoich witrynach treści reklamowe, zazwyczaj sporządzone przez specjalistyczne instytucje, jak należący do Google admob trudniący się analizowaniem rynku reklamy mobilnej, oraz będący platformą dla reklamodawców i developerów tworzących tego rodzaju programy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-09 15:13:28
Tagi: strony internetowe, reklama, pozycjonowanie, marketing