Jak może działać dobrze zarządzana firma czyli jakie zalety może przynieść wdrożenie certyfikatów ISO.

We współczesnym biznesowym świecie coraz bardziej liczy się jakość i profesjonalizm. Firmy, które funkcjonują byle jak, bez żadnego pomysłu czy też mają organizacyjny chaos będą się musiały liczyć z tym, że w pewnym momencie zostaną w tyle. Także rosnąca liczba klientów będzie wymagać tego, aby ich klienci trzymali odpowiedni poziom. Z tej też przyczyny pomyśleć można o wyjściu, jakie przede wszystkim unormuje i poprawi sporo elementów w firmie, a poza tym przekaże informację o tym klientom.


Otrzymany certyfikat
Napisał: Claus Günther
Na podstawie: http://www.flickr.com
Takim rozwiązaniem są certyfikaty ISO, potwierdzające, że dana firma będzie spełniać wszystkie konieczne standardy i uruchomiła u siebie odpowiednie rozwiązania i procedury. Część właścicieli obawia się trochę wdrażania tego typu norm u siebie, twierdząc, że po pierwsze są one drogie, a także będą wymagać wielkich zmian. Rzeczywiście bez zmian nie obejdzie się to raczej, bo certyfikat iso w każdej dziedzinie będzie ich potrzebował, ale najczęściej te zmiany przynoszą w firmie dużo korzyści, bo porządkują mnóstwo rzeczy.

Certyfikaty ISO
Napisał: Piotr Drabik
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do wdrożenia normy iso można przystąpić albo samodzielnie, albo z pomocą jakiejś zewnętrznej firmy konsultingowej, jaka zajmie się nie tylko wykonaniem danych działań, ale także dostarczy szereg przydatnych zmian. Wszystko będzie się zaczynać od wstępnego audytu, podczas jakiego należy sprawdzić strukturę organizacyjną w firmie i funkcjonujące procedury i dokumenty. Często jest tak, że wiele dotychczasowych rozwiązań można z powodzeniem wykorzystać w nowej strukturze, a niekiedy konieczne będzie ustalenie całości od początku.

Chcesz uzyskać świeże fakty na konkretny wątek? To obejrzyj witrynę, zapewne dostarczy Ci ogromną ilość pozytywnych emocji oraz na długi czas pozostanie w Twojej pamięci.

Drugim etapem jest budowanie kompletnej struktury organizacyjnej i określenie zadań i zakresów odpowiedzialności danych osób. Na tym etapie określa się też wszystkie reguły, które kiedyś będą wdrażane. Jeśli na papierze będzie już wszystko wyznaczone, to należy się zająć budową całej struktury organizacyjnej. Jednym z ważniejszych elementów na tym etapie są szkolenia (zobacz menedżerskie) załogi oraz kadry kierowniczej, przez co będą oni umieli wykorzystać w praktyce wdrożone normy i metody.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2019-04-13 04:06:26
Tagi: biznes, firma, normy iso