Czym się różni konkurs od loterii i co powinno dopomóc przy wyborze postaci promocji?

Jedną z metod promocji jest organizowanie konkursów i loterii. Jeśli nie wiesz, jaką postać wybrać, powinniśmy udzielić sobie odpowiedzi na jedno proste pytanie: czy bardziej istotna jest wygoda organizatora, czy też uczestników zabawy.


Jeśli bardziej istotna byłaby wygoda organizatora, to musimy dobrać konkurs, ponieważ jest on o wiele łatwiejszy przy organizowaniu oraz cechują go minimalne wymagania formalne czy też brak kosztów, które są związane z początkiem konkursu.


Konkursy charakteryzują również proste rozwiązania skarbowe. Jeśli jednak bardziej istotna jest dla Ciebie wygoda uczestników, to lepsza byłaby loteria. W takim przypadku korzysta się z losowego rozstrzygnięcia konkretnej kampanii promocyjnej. Dzieje się tak z tego powodu, że bariera wejścia do loterii jest stosunkowo niewielka. Wystarczy, że klient zakupi jakiś produkt i już weźmie udział w losowaniu nagród. Strona organizująca loterię jest zobowiązana do spełnienia wielu wymagań, które pochodzą z ustawy o grach hazardowych.


gospodarka
Napisał: Conor Luddy
Na podstawie: http://www.flickr.com


loteria
Napisał: r. nial bradshaw
Na podstawie: http://www.flickr.com


klienta
Napisał: reynermedia
Na podstawie: http://www.flickr.com
Bardzo popularną formą loterii jest zdrapka. To bardzo skuteczne narzędzie reklamy, ponieważ jest w stanie przyciągać zainteresowanych jak magnes.

Zobacz szczegóły na witrynie (http://asmtechnology.eu/czyszczalnia-do-zboza/), znajdziesz tam jeszcze dokładniejsze informacje, które na pewno również okażą się dla Ciebie ciekawe.

Przy organizacji loterii przy użyciu zdrapki, należy zwrócić uwagę na jej jakość (warto jest dobrać producenta z doświadczeniem), bezpieczeństwo zdrapek (tutaj istotna jest wiarygodność producenta). Poza tym organizator powinien zorganizować odpowiednią liczbę zdrapek oraz opracować sposób odebrania nagród. Najprostszy byłby taki sposób, w którym trzeba oddać zdrapkę.


Warto wspomnieć, że tego typu forma reklamy jest stosowana najczęściej w wypadku loterii fantowych albo promocyjnych. Są one niezwykle znane, dlatego też uczestnicy mają do nich bardzo spore zaufanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2021-12-10 02:08:06
Tagi: firma, narzędzi, rozwiązania