Życie zazwyczaj nie bywa usłane różami i nasze stosunki z szefem mogą nas doprowadzać do białej gorączki

Niestety nierzadko zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów może być niestety kilka.


Niektórzy posiadają pracę marzeń. Po prostu wszystko im odpowiada: dojazd, szef, godziny pracy, ludzie z pokoju, obowiązki oraz nawet wynagrodzenie.
kodeks pracy
Napisał: Wawel Service


Szkolenie
Napisał: Caro Griffin
Na podstawie: http://www.flickr.com


Takich osób jest na pewno niewiele, bo cuda nie zdarzają się codziennie. Dużo jest jednak osób, które mówią, że minusy ich pracy wydają się być mało denerwujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś poradzić. Czasami niestety sytuacja jest tak bardzo okropna, że należy pomyśleć o odwrocie. Najmądrzejszym wyjściem będzie wtedy szukanie nowej posady. Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w obecnym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie.

Jeśli twierdzisz, że opisywany tutaj tekst jest wartościowy oraz szukasz czegoś podobnego, to kliknij ponadto ten odnośnik, a przeczytasz więcej!

Może ono trwać nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, ile lat tam pracowaliśmy). Jednakże możemy zaproponować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to świetne wyjście dla tych, którym się śpieszy albo dla tych, którzy nie mogą już znieść siedzenia w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zaproponować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on z nią zgodzić. Powinniśmy jednak dążyć do ugody. Możemy dla przykładu zaoferować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze pracować w firmie, przyuczymy nową osobę na swoje stanowisko. Powinniśmy wówczas także zużyć nasz zaległy urlop.
Ważne jest to, aby być świadomym tego, że tego typu porozumienie powinniśmy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-11 08:32:04
Tagi: firm, zadania, rodzaj, kierownik