Kto może otworzyć firmę w Niemczech?

Niemcy są państwem z mocną gospodarką. Od czasu, kiedy w kraju nad Renem mogliby otwierać działalność zagraniczni biznesmeni, również Polacy to robią.


Otworzenie firmy w Niemczech nie jest trudną kwestią.
tłumaczenia
Napisał: Patrick Bombaert
Na podstawie: http://www.flickr.com


Należy również powiedzieć, że w Niemczech są w większym stopniu sprzyjające okoliczności rozliczania się z Urzędem Skarbowym, ubezpieczeń społecznych i szczególnie ważne jest to, że są wyższe korzyści z prowadzonego interesu. Najbardziej popularna działalność w Kraju nad Renem to jednoosobowa firma zatem Gewerbe. Właśnie tą formę działalności w Niemczech wybierają Polacy. Ambasada Polska w Niemczech co roku notuje ok. 170 tys. nowo powstałych polskich działalności jednoosobowych. Te liczby pokazują, że Gewerbe, to opłacalny pomysł na biznes poza granicami Polski.

Czy pragniesz, poznać inne tego rodzaju materiały? Jeśli tak, to wejdź na ten link oraz zobacz w artykule (https://www.workservice.pl/praca/obsluga-klienta/wroclaw/) więcej porad. One niewątpliwie także Cię zainteresują.

Jednoosobowa działalność w Niemczech może zostać założona przez każdą osobę. Jest to opłacalna postać działalności, ponieważ nie jest wymagany zakładowy kapitał, a biurokracja jest ograniczona do niezbędnego minimum. Ponadto innymi plusami płynącymi z założenia firmy w Niemczech są niskie podatki, odliczenia skarbowe i możliwość założenia działalności bez zameldowania.


Prócz jednoosobowej firmy, zagraniczni przedsiębiorcy otwierają jeszcze przedstawicielstwo. Taka forma działalności nie wymaga rejestracji. Otwierają jeszcze również działalność na własny rachunek. Zapewnia taka forma działalności prowadzenie firmy pod własnym nazwiskiem. Spółka z.o.o zapewnia możliwość dopasowania umowy do rodzaju działalności i potrzeb wspólników.
Natomiast samodzielny oddział zapewnia stosunkowo dużą swobodę poruszania się po rynku niemieckim. Zatrudniając firmę consultingową, zyskujemy czas oraz zmniejszamy w znaczący sposób okazję popełnienia pomyłek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-28 14:57:14
Tagi: podatki, firm, fiskus, zakład, rodzaj