W jaki sposób dostać się stołeczne lotniska? Nasze rady

Warszawa jest jedynym miejscem w naszym kraju, które może poszczycić się dwoma pasażerskimi portami lotniczymi. Planując lot z jednego z nich, przede wszystkim trzeba sprawdzić, jak dojechać na lotnisko na czas.


Zacznijmy od lotniska Warszawa-Modlin, który położony jest dalej od centrum stolicy, ponieważ usytuowany on jest właściwie na obszarze Nowego Dworu Mazowieckiego.
biznes
Napisał: Sheila Scarborough
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dojazd trzydziestu pięciu kilometrów nie jest przedsięwzięciem skomplikowanym. Możemy to zrobić na wiele sposobów. Pierwszą opcją jest dojazd do Modlina własnym samochodem, zostawienie go na którymś z pobliskich parkingów i skorzystanie z parkingowego transferu na lotnisko (a także w odwrotną stronę). Jest on zwykle komfortowy, ktoś zawsze odbierze nas tak, żeby nie trzeba było czekać zbyt długo na naszego kierowcę.


fitness - obrazeczek
Napisał: The National Guard
Na podstawie: http://www.flickr.com


Inną opcją jest wybranie transportu zbiorowego: pociągów oraz prywatnych autobusów. Autobusy dojeżdżają na lotnisko z kilku miast w Polsce, oczywiście z centrum Warszawy także.


Podróż koleją też nie jest skomplikowana, choć wymaga przesiadki na publiczny autobus.

Uważasz, że ten artykuł jest warty polecenia? Jeżeli tak, to bez wątpienia zainteresuje Cię także ta rekomendowana oferta, gdyż odnosi się do zbliżonej tematyki.

Szczęśliwie można zakupić jeden bilet (na pociąg i autobus), a autobus powołano do życia właśnie na potrzeby lotniska. Dojeżdża tam zatem dość szybko i pod samo wejście.


Reklamy zewnętrzne
Napisał: vikkiq
Na podstawie: http://www.flickr.com


Transfer na lotnisko Chopina w Warszawie jest szybszy, bo jest ono wybudowane w obszarze samego miasta. Ze śródmieścia Warszawy można dostać się tam przede wszystkim kolejką Szybkiej Kolei Miejskiej. Jest to wybór najwygodniejszy – kolejka jeździ dość szybko, ma sporo miejsc do siedzenia i nie czeka w korkach, które często tworzą się na Żwirki i Wigury, czyli drodze, którą dojedziemy na lotnisko. Jeździ tam także parę autobusów (w tym nocna), można zatem sprawdzić i tę opcję. Lotnisko posiada również terminal dla autokarów, dzięki czemu można na nie dojechać z różnych miejscowości na terenie Polski. Dojazd własnym autem i zaparkowanie go na jednym z pobliskich parkingów (tak jak w przypadku Modlina) również jest dość popularnym wyborem.
Oczywiście, na obydwa lotniska można dojechać również taksówką. Cena takiego transferu będzie jednak niewspółmiernie wyższa. Naprawdę warto więc sprawdzić, czy skorzystanie z innego typu dojazdu nie okaże się szybsze i równie komfortowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-01-28 14:57:06
Tagi: komfort, Warszawa, czas, miejsce