Czym jest audyt o charakterze wewnętrznym w własnej firmie?

Procesy zarządzania są naprawdę skomplikowane i nie w każdym przypadku przynoszą oczekiwane skutki. Proces ten może jednak zostać wyraźnie usprawniony, jeśli w firmie zleci się audyt wewnętrzny. Jak on wygląda? System zarządzania środowiskiem opiera się na wielu normach. Jedną z najistotniejszych jest międzynarodowa norma ISO. Audytor wewnętrzny ISO 14001:2004 zatroszczy się o to, aby firma efektywnie wykorzystywała energię elektryczną i materiały stosowane podczas produkcji.

audytor
Napisał: Farther Along
Na podstawie: http://www.flickr.com
Do tego rolą, którą ma do spełnienia audytor wewnętrzny ISO 14001:2004 okazuje się być wskazanie w jaki sposób można w firmie ograniczyć ilość odpadów, które niekorzystnie wpływają na środowisko naturalne (dowiedz się więcej na akademiaecoms.pl). Audyty wewnętrzne są nowością na naszym rynku. Pojawiły się całkiem niedawno, bo około szesnaście lat temu. Jednak zdobyły one wielką popularność. W porównaniu z innymi krajami Europy, głównie z Europą Zachodnią przeżywają ogromny rozkwit. Dużo krajowych firm stara się bowiem, by wykorzystywano w nich międzynarodowe standardy. Audytor wewnętrzny sprawuje nie tylko kontrolę działalności finansowej przedsiębiorstwa. Może zająć się różnymi innymi aspektami odnoszącymi się do funkcjonowania firmy. Bez najmniejszych wątpliwości korzystając ze wsparcia audytora wewnętrznego firma osiągnie bardzo dużo korzyści. Osoba, która zajmie się przeprowadzeniem audytu wewnętrznego zgodnego z normą 14001:2004 sprawdzi, czy osoby zatrudnione w firmie naprawdę troszczą się o to, by proces produkcji odbywał się z troską o środowisko naturalne. Audyt wewnętrzny nigdy nie jest wykonywany bez wcześniejszego poinformowania pracowników. Niemało pracowników myli go jednak z kontrolą w efekcie czego na wieść, że w firmie zostanie przeprowadzony audyt odczuwa niczym nie poparte obawy.w firmie
Napisał: Juhan Sonin
Na podstawie: http://www.flickr.com
Wprawdzie audytor ma wyszukać błędy, ich wykrycie nie jest związane jednak z wyciągnięciem choćby niewielkich konsekwencji wobec kierownictwa i zatrudnionych w firmie pracowników.zobacz ofertę adwokat warszawa adwokat warszawaAudytor wykaże te błędy tylko po to, aby zostały one usunięte. Za sprawą tego poprawie ulegnie działanie przedsiębiorstwa. Z audytu wewnętrznego korzyść odnosi nie tylko przedsiębiorstwo, ale także stawiający na jej usługi klienci. Audytu nie powinno się więc bać, a jego wykonanie to wielki krok do przodu w rozwoju firmy. Powinien pamiętać o tym każdy, kto zdecydował się na prowadzenie firmy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-03-08 10:16:25
Tagi: rozwój, firma, produkcja, kontrola