W jaki sposób Urząd Pracy w Żorach radzi sobie z bezrobociem

W końcu nadeszła wiosna, a wraz z nią w Żorach pojawia się coraz więcej ogłoszeń w sprawie pracy. Ta sytuacja ma miejsce już od wielu lat. W większości wypadków bezrobotni mogą znaleźć wolne etaty w, usługach czy gastronomii.


Zaczynają pojawiać się możliwości zarobku opierające się na przemyśle budowlanym – na razie nieśmiało, jednak uwzględnijmy, iż wiosna właśnie nadchodzi, więc ta sytuacja za chwilę się zmieni.Jak region radzi sobie z bezrobociem? Urząd Pracy w Żorach organizuje różne formy wsparcia dla osób, które widnieją w rejestrze jako bezrobotne. Są to np. szkolenia zawodowe lub staże, które są interesującym programem opierającym się na zdobywaniu umiejętności praktycznych. Ponad 2,3 mln zł poświęci w obecnym roku Powiatowy Urząd Pracy w Żorach na aktywizację osób bezrobotnych w mieście.

Poszukujesz dodatkowych informacji na opisywany tu temat? To nie problem, po prostu wejdź dalej maszyny pomiarowe a zobaczysz, że to było bardzo łatwe.

Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Napisał: JZO
Na podstawie: JZO
(Zobacz ) Ta robiąca wrażenie suma przeznaczona jest na staże dla około 175 osób i liczne szkolenia dla np. kasjerów, kierowców wózków widłowych, czy spawaczy. W tym roku zostanie przyznanych około 40 dotacji dla osób chcących założyć własną działalność.


Celem projektu jest zwiększenie motywacji wśród osób bezrobotnych do podjęcia działań a także przysposobienie zagadnień z zakresu przedsiębiorczości. Szczególnie na staże i szkolenia liczą bezrobotne kobiety, które ostatnimi czasy prezentują ponad 60 proc. z wszystkich bezrobotnych osób. Wielką szansą na zatrudnienie są dla nich np. koreańskie fabryki działające w Żorach, które co pewien czas zgłaszają się do urzędu i szukają nowych pracowników.
praca grafik 3d Żory
Napisał: HM Revenue & Customs
Na podstawie: http://www.flickr.com

Gdy chcemy przyjść z pomocą losowi, zalecane jest wykazanie się własną inicjatywą. Podstawowym narzędziem ku temu może okazać się internet. Zdecydujmy się więc poświęcić czas poszukując ofert, które widnieją na portalach poświęconych pracy. Nie obawiajmy się nowych dziedzin, ponieważ może się zdarzyć, iż zawód z którym nie wiązaliśmy przyszłości okaże się atrakcyjny zarówno po względem ekonomicznym, jak i własnych wymagań. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarce internetowej frazę: , a być może los się do nas uśmiechnie i odnajdziemy swego przyszłego chlebodawcę. Kiedy mamy zamiar bardziej uściślić nasze oczekiwania określmy w tytule naszą profesję, dodając np. .

Opublikowany przez Administrator w dniu 2022-12-30 03:42:04
Tagi: Internet, szkolenia, urząd pracy