Czy warto dziś mieć dyplom z wyższej uczelni?

Obecnie wielu młodych ludzi w Polsce posiada wyższe wykształcenie. Od czasu do czasu słyszy się, że w naszym kraju mamy większą ilość osób z dyplomem, niż w innych krajach Europy. Okazuje się jednak, że nie jest to do końca prawda - prawdziwa sytuacja jest nieco inna. W naszym kraju obecnie jest około trzydzieści dziewięć procent ludzi z dyplomem wyższej uczelni. Na tle Unii Europejskiej nie jest to wynik rewelacyjny. W wielu krajach zdarza się, że połowa ludności posiada wykształcenie wyższe. Za przykład możemy wziąć Irlandię, gdzie współczynnik ten wynosi 51 procent.
uniwersytet
Napisał: Maryland GovPics
Na podstawie: http://www.flickr.com
Mimo to w Polsce również dochodzi dzisiaj do sytuacji, że pracowników umysłowych jest o wiele więcej niż pracowników fizycznych. W naszym kraju nierzadko człowiek z wyższym wykształceniem ma o wiele mniejsze szanse dostania dobrej pracy, niż osoba pracująca fizycznie.

Opublikowany tekst Ci się spodobał? To odwiedź serwis studenckie przeprowadzki wroclaw, a znajdziesz więcej zbliżonych tematycznie informacji, które też będą interesujące.

Najciężej jest pośród absolwentów studiów humanistycznych. Bez pracy jest wielu filologów, historyków, socjologów. W sytuacji kiedy uda im się znaleźć pracę, nierzadko jest to zajęcie nieopłacalne, często zupełnie niezwiązana z wyuczonym zawodem.
Więcej naWielu filologów pracuje na infolinii, czy w innych branżach tego rodzaju, gdzie nie da się rozwijać swoich zainteresowań. W takiej sytuacji bardzo trudno wykonywanie pracy na najwyższym poziomie. Ludzie w takich sytuacjach zwykle nie znoszą wykonywanego zawodu.

nauka
Napisał: U.S. Embassy Tel Aviv
Na podstawie: http://www.flickr.com
O wiele lepszą sytuację mają w Polsce fachowcy. Wystarczy wpisać w internet frazę “praca spawacz” i zobaczyć jakie są zarobki w w takiej pracy. Spawanie jest zwykle trudną pracą, wymagającą dużo cierpliwości. Proces ten polega na stopieniu elementów jakiegoś materiału, aby ponownie części te ze sobą połączyć. Podczas spawania często stosuje się materiał dodatkowy, który jest spoiwem i wypełnia przestrzeń między łączonymi częściami. Praca ta wymaga szerokiej wiedzy z zakresu materiałoznawstwa, temperatury topnienia czy rozciągliwości różnorodnych materiałów. Istnieje bardzo dużo szkół, gdzie można nauczyć się spawania. Warto zastanowić się nad zrobieniem tego typu kursu, dużo łatwiej może być wówczas znaleźć dobrze płatną pracę. Pracowników mających konkretny fach w ręku ciągle brakuje na rynku pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-01-15 11:51:01
Tagi: polska, Internet, kurs, praca, PRacownik