W naszym kraju w dalszym ciągu wiele młodych rodzin ma mieszkaniowe problemy

W Polsce nadal wiele młodych małżeństw posiada mieszkaniowe problemy. Po pierwsze cały czas brak jest na mieszkaniowym rynku lokali, eksperci oceniają, że będzie ich nawet kilkaset tysięcy. Drugim powodem tego typu sytuacji są bardzo wysokie koszty, które wiążą się z kupnem mieszkania.


mieszkanie
Napisał: Mikhail Golub
Na podstawie: http://www.flickr.com
W dużych miastach zapłacić należy nawet sześć tysięcy za jeden metr, tak więc za mieszkanie mające powierzchnię pięćdziesięciu czy sześćdziesięciu metrów robi się z tego poważna suma. Tak naprawdę niewiele osób ma możliwość zakupu domu płacąc gotówką, większość nabywców musi wspomóc się pewną kwotą hipotecznego kredytu - .

Do niedawna jeszcze otrzymanie takiego kredytu było proste i łatwe, nawet przy niewielkich dochodach uzyskać można było kredyt na spore kwoty. Ostatnie kilka lat jednak przyniosły dużą zmianę w nastawieniu banków, zaczęto oczekiwać wkładu własnego, a także znacznie zaostrzyły się kryteria zdolności kredytowej. Dzięki temu okazało się, że mieszkania coraz bardziej stają się marzeniami, na jakie stać coraz mniej małżeństw.

Żeby choć odrobinę pomóc rodzinom w zakupie tak potrzebnego im domu czy mieszkania nasz rząd wprowadził w życie nowy program mieszkanie dla młodych - mieszkanie dla młodych. Jego podstawowym celem jest uzupełnienie własnego wkładu, z czym chyba najwięcej problemów mają młode rodziny. Rzecz jasna nie każdy może się o taką formę dofinansowania starać,
mieszkanie
Napisał: Ben McShea
Na podstawie: http://www.flickr.com
złożenie wniosku w programie wymaga spełnienia kilku istotnych warunków. Przede wszystkim nie można posiadać, nawet w przeszłości, żadnych domów czy mieszkań. Ważnym warunkiem jest również wiek obu małżonków, nie może on przekraczać 35 lat.

Ograniczeniom będą podlegać wymiary mieszkań lub badania marketingowe secret client domów, których kupno można finansować, a także cena, jaka musi być niższa od określonego wskaźnika. Dopiero po spełnieniu tych wszystkich warunków złożyć można wypełniony wniosek, a po jego rozpatrzeniu przez urzędników ubiegać się o dofinansowanie w jednym z banków, które pomagają przy tym programie. Uzyskanie dofinansowania będzie wymagało wprawdzie trochę zachodu i wypełniania papierków, ale można po jego otrzymaniu sporo zaoszczędzić na zakupie lokalu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2023-02-09 23:57:05
Tagi: bank, kredyt, dofinansowanie